Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PGZ zaangażuje się szerzej w europejskie projekty obronne?

Autor. PGZ

Siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedziła delegacja Europejskiej Agencji Obrony (EDA), na czele której stał Dyrektor Wykonawczy EDA Jiří Šedivy. Wizyta została zorganizowana w związku z inicjatywą odwiedzenia stolic państw członkowskich Europejskiej Agencji Obrony przez Dyrektora Wykonawczego EDA.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedziła delegacja Europejskiej Agencji Obrony (EDA), na czele której stał Dyrektor Wykonawczy EDA Jiří Šedivy. Wizyta została zorganizowana w związku z inicjatywą odwiedzenia stolic państw członkowskich Europejskiej Agencji Obrony przez Dyrektora Wykonawczego EDA.

Czytaj też

W części poświęconej współpracy przemysłowej Polską Grupę Zbrojeniową reprezentował zarząd PGZ S.A., a resort obrony narodowej zastępca dyrektora Departamentu Polityki Zbrojeniowej MON i inni przedstawiciele Ministerstwa. Obecni byli również reprezentanci trzech spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej: OBR CTM S.A., PIT-RADWAR S.A. oraz PCO S.A.

Reklama
Autor. PGZ

Podczas spotkania przedstawiciele PGZ S.A. zaprezentowali potencjał polskiego przemysłu zbrojeniowego. Strony podsumowały dotychczasową współpracę, przedstawiły swoje doświadczenia z jej przebiegu oraz omówiły możliwości rozszerzenia jej o kolejne projekty realizowane we współpracy z EDA.

Autor. PGZ
Współpraca z EDA stanowi dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej szansę na rozbudowę naszego potencjału w oparciu o szeroką współpracę z państwami Unii Europejskiej. Podczas dzisiejszego spotkania mieliśmy możliwość omówienia zrealizowanych dotąd projektów i pochylenia się nad kolejnymi. Cieszę się, że nasza Grupa zacieśnia więzi z partnerami zagranicznymi
Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A.
Autor. PGZ

EDA wspiera państwa członkowskie w lepszym wykorzystaniu Europejskiego Funduszu Obronnego (EDF), który służyć będzie finansowaniu wspólnych prac B+R w zakresie sprzętu wojskowego i technologii obronnych, a jego budżet na lata 2021-2027 wyniesie 7,95 mld Euro. Agencja pomaga 26 państwom członkowskim Unii Europejskiej w poprawie zdolności obronnych w ramach współpracy na szczeblu europejskim. Polska Grupa Zbrojeniowa wraz z OBR CTM S.A. współpracowała z EDA m.in. w projekcie OCEAN 2020 w ramach programu PADR, mającego na celu rozbudowę możliwości sojuszniczych marynarek wojennych w prowadzeniu nadzoru i rozpoznania na wodach terytorialnych UE z wykorzystaniem systemów bezzałogowych. Oprócz tego OBR CTM S.A. brał czynny udział m.in. w projekcie EDA o kryptonimie MLM II, dotyczącym modułowych systemów przeciwminowych.

Czytaj też

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (3)

  1. wert

    UE jest ciężko chora na IV Rzeszę. Albo dojdzie do zmian albo trzeba będzie wyjść z tego kołchozu i w oparciu o jankesów twardo tworzyć Międzymorze. Mamy okienko które pojawia się raz na setki lat. niemiec w jankeskim kagańcu kacap zlany przez UKR. W sumie niezależnie od niemca trzeba tworzyć Międzymorze. Jankesi wyraźnie postawili na UKR, cofnąć się już nie mogą. UKR mając oparcie w Polsce może zlać kacapów. Jeżeli się nie sprzedadzą niemcowi wygrają pokój i nasza wspólną PODMIOTOWĄ przyszłość. NATO to dziś USA Wlk Brytania Kanada i Międzymorze. Musimy tępić niemca wpływy, niemca aktywa, niemca ludzi

  2. Wouxus

    PGZ ze swoimi chałupniczymi manufakturami moze się schować.

    1. DIM1

      @Wouxus, Ale albo chałupnictwo, albo manufaktury. O PGZ'towskiej produkcji broni po chałupach, tego jeszcze nie słyszałem.

  3. JAGODA

    Żadne traktaty i umowy nie powstrzymają Niemiec oraz Francji przed próbami zdominowaniem Europy i podporządkowaniem sobie innych państw. Te "Europejskie instrumenty wsparcia przemysłu zbrojeniowego" będą służyły w 80 % wsparciu przemysłu Niemiec i Francji. Pozostałe 20 % będzie po to aby twierdzić inaczej. Skąd moje przekonanie o tym ? Mówią o tym fakty.

Reklama