Przemysł Zbrojeniowy
PGZ zaangażuje się szerzej w europejskie projekty obronne?
Siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedziła delegacja Europejskiej Agencji Obrony (EDA), na czele której stał Dyrektor Wykonawczy EDA Jiří Šedivy. Wizyta została zorganizowana w związku z inicjatywą odwiedzenia stolic państw członkowskich Europejskiej Agencji Obrony przez Dyrektora Wykonawczego EDA.
Siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedziła delegacja Europejskiej Agencji Obrony (EDA), na czele której stał Dyrektor Wykonawczy EDA Jiří Šedivy. Wizyta została zorganizowana w związku z inicjatywą odwiedzenia stolic państw członkowskich Europejskiej Agencji Obrony przez Dyrektora Wykonawczego EDA.
Czytaj też
W części poświęconej współpracy przemysłowej Polską Grupę Zbrojeniową reprezentował zarząd PGZ S.A., a resort obrony narodowej zastępca dyrektora Departamentu Polityki Zbrojeniowej MON i inni przedstawiciele Ministerstwa. Obecni byli również reprezentanci trzech spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej: OBR CTM S.A., PIT-RADWAR S.A. oraz PCO S.A.
Podczas spotkania przedstawiciele PGZ S.A. zaprezentowali potencjał polskiego przemysłu zbrojeniowego. Strony podsumowały dotychczasową współpracę, przedstawiły swoje doświadczenia z jej przebiegu oraz omówiły możliwości rozszerzenia jej o kolejne projekty realizowane we współpracy z EDA.
Współpraca z EDA stanowi dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej szansę na rozbudowę naszego potencjału w oparciu o szeroką współpracę z państwami Unii Europejskiej. Podczas dzisiejszego spotkania mieliśmy możliwość omówienia zrealizowanych dotąd projektów i pochylenia się nad kolejnymi. Cieszę się, że nasza Grupa zacieśnia więzi z partnerami zagranicznymi
Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A.
EDA wspiera państwa członkowskie w lepszym wykorzystaniu Europejskiego Funduszu Obronnego (EDF), który służyć będzie finansowaniu wspólnych prac B+R w zakresie sprzętu wojskowego i technologii obronnych, a jego budżet na lata 2021-2027 wyniesie 7,95 mld Euro. Agencja pomaga 26 państwom członkowskim Unii Europejskiej w poprawie zdolności obronnych w ramach współpracy na szczeblu europejskim. Polska Grupa Zbrojeniowa wraz z OBR CTM S.A. współpracowała z EDA m.in. w projekcie OCEAN 2020 w ramach programu PADR, mającego na celu rozbudowę możliwości sojuszniczych marynarek wojennych w prowadzeniu nadzoru i rozpoznania na wodach terytorialnych UE z wykorzystaniem systemów bezzałogowych. Oprócz tego OBR CTM S.A. brał czynny udział m.in. w projekcie EDA o kryptonimie MLM II, dotyczącym modułowych systemów przeciwminowych.
wert
UE jest ciężko chora na IV Rzeszę. Albo dojdzie do zmian albo trzeba będzie wyjść z tego kołchozu i w oparciu o jankesów twardo tworzyć Międzymorze. Mamy okienko które pojawia się raz na setki lat. niemiec w jankeskim kagańcu kacap zlany przez UKR. W sumie niezależnie od niemca trzeba tworzyć Międzymorze. Jankesi wyraźnie postawili na UKR, cofnąć się już nie mogą. UKR mając oparcie w Polsce może zlać kacapów. Jeżeli się nie sprzedadzą niemcowi wygrają pokój i nasza wspólną PODMIOTOWĄ przyszłość. NATO to dziś USA Wlk Brytania Kanada i Międzymorze. Musimy tępić niemca wpływy, niemca aktywa, niemca ludzi
Wouxus
PGZ ze swoimi chałupniczymi manufakturami moze się schować.
DIM1
@Wouxus, Ale albo chałupnictwo, albo manufaktury. O PGZ'towskiej produkcji broni po chałupach, tego jeszcze nie słyszałem.
JAGODA
Żadne traktaty i umowy nie powstrzymają Niemiec oraz Francji przed próbami zdominowaniem Europy i podporządkowaniem sobie innych państw. Te "Europejskie instrumenty wsparcia przemysłu zbrojeniowego" będą służyły w 80 % wsparciu przemysłu Niemiec i Francji. Pozostałe 20 % będzie po to aby twierdzić inaczej. Skąd moje przekonanie o tym ? Mówią o tym fakty.