Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PGZ powołał nowych członków zarządu

Autor. Polska Grupa Zbrojeniowa

Rada Nadzorcza PGZ S.A. podjęła decyzję o powołaniu Marcina Wierzchowskiego i Jakuba Roszkowskiego na Członków Zarządu spółki.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Rada Nadzorcza PGZ S.A. w wyniku ogłoszonego 6 września 2022 r. postępowania kwalifikacyjnego wyłoniła najlepszych kandydatów na Członków Zarządu i zgodnie ze statutem spółki skierowała do Ministra Aktywów Państwowych i Ministra Obrony Narodowej wniosek o wyrażenie opinii na ich temat. Przedstawione kandydatury zostały pozytywnie zaopiniowane, w związku z czym z dniem 19 września br. Marcin Wierzchowski i Jakub Roszkowski objęli stanowiska Członków Zarządu PGZ S.A.

Czytaj też

Marcin Wierzchowski ukończył administrację publiczną w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie oraz ekonomię, specjalność: organizacja i kierowanie przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie. Posiada tytuły: Doctor of Business Administration oraz Master of Business Administration. Ukończył liczne szkolenia z zakresu dyscypliny finansów publicznych, zarządzania oraz ochrony informacji niejawnych.

Reklama

Od czerwca 2021 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu AMW Rewita, spółki podległej Agencji Mienia Wojskowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji publicznej i samorządowej. Był pracownikiem Kancelarii Prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego oraz Prezydenta Andrzeja Dudy.

W latach 2010-2015 pracował w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w Urzędzie Miasta Wołomin. Członek rad nadzorczych przedsiębiorstw państwowych i spółek publicznych.

Czytaj też

Jakub Roszkowski – adwokat i radca prawny. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Szkoły Głównej Handlowej. Posiada tytuł Executive Master of Business Administration. Autor licznych publikacji naukowych.

Bogate doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi prawnej podmiotów prawa handlowego, doradztwa strategicznego oraz nadzoru korporacyjnego uzyskał podczas wieloletniej praktyki adwokackiej, a także pełnienia funkcji w ramach nadzoru i zarządzania spółkami prawa handlowego, w tym z udziałem Skarbu Państwa.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Mielukasz

  rewelacja

 2. Labora

  będziecie mogli liczyć na jego wsparcie którego nie będzie. co tu sie dzieje ?

 3. slykov

  Nowi członkowie zarządu nie mający pojęcia o wojskowości, uzbrojeniu czy inżynierii... za to posiadajacy dobre plecy polityczne. Dalszy komentarz zbędny. Nie podoba mi się to.

 4. Valdi

  Fiu fiu fiu Brak ludzi Jack S Niespodzianka Nie wróży to dobrze Czyli Mariusz B idzie w stronę prezydenta

Reklama