Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Paris Air Show odwołany

Fot. Maciej Szopa/Defence24
Fot. Maciej Szopa/Defence24

Dyrekcja salonu lotniczego Paris Air Show podjęła decyzje o odwołaniu edycji tej imprezy, która była planowana na koniec czerwca 2021 roku. Powodem jest niepewność co do możliwości jej przeprowadzenia z uwagi na epidemię COVID-19 i związany z nią kryzys gospodarczy.

Decyzja o odwołaniu tej organizowanej co dwa lata imprezy nie dziwi biorą pod uwagę koszty i wysiłek organizacyjny w tym planowanie z jakim wiążą się wielkie targi lotnicze. Paris Air Show, który miał być zorganizowany w dniach 21-27 czerwca nie pomógł też zapewne kryzys światowej branży lotniczej, przede wszystkim jeśli chodzi o lotnictwo cywilne. To już kolejna ofiara wśród francuskich imprez targowych związanych z wojskowością. 

W czerwcu tego roku odwołano jedne z największych targów przemysłu obronnego na świecie – Eurosatory. Organizatorzy zapewniają, że kolejna impreza odbędzie się planowo w 2023 roku, a jej dokładny termin zostanie niedługo ogłoszony. Ma to być  „święto odrodzenia się branży lotniczej”. Wystawcy, którzy zgłosili się na przyszłoroczną edycję mają otrzymać zwrot poniesionych kosztów.

Paris Air Show to jedna z dwóch największych imprez lotniczych w Europie (obok brytyjskiego Farnborough) i jedna z największych na świecie.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama