Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowa Prezes Zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych

Autor. Małgorzata Kobylarczyk. Fot. WZE

Jak poinformowały Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A., Rada Nadzorcza spółki w zakończonym postępowaniu kwalifikacyjnym wybrał Małgorzatę Kobylarczyk na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego Spółki.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl >

Reklama

WZE S.A. podała w komunikacie na swojej stronie, że zakończyło postępowanie kwalifikacyjne i 18 lipca 2022 roku Rada Nadzorcza WZE S.A. wybrała Małgorzatę Kobylarczyk na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego Spółki.

Czytaj też

Małgorzata Kobylarczyk ukończyła Politechnikę Radomską na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn oraz studia MBA. Posiada kwalifikacje i doświadczenie w zakresie zarządzania projektami potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami. Z branżą zbrojeniową związana jest od początku swojej kariery zawodowej.

Reklama

W Wojskowych Zakładach Elektronicznych odpowiadała za współpracę międzynarodową na poziomie operacyjnym. Od 2021 r. pełniła funkcję Członka Zarządu – Dyrektora ds. Operacyjnych. W latach 2017-2019 r. pełniła funkcję Dyrektora Wykonawczego, odpowiadając za logistykę, technologię oraz zarządzanie projektami strategicznymi w ramach kontaktów z firmami Lockheed Martin, Raytheon, Harris, Kongsberg, Northrop Grumman. Pracę w spółce rozpoczęła w 2017 r. na stanowisku Kierownika Działu Współpracy Zagranicznej, a następnie Dyrektora ds. Handlu i Logistyki, gdzie miała istotny wkład w finalizację strategicznych inwestycji spółki, tj. budowy Centrum Serwisowania Systemem NSM-CDS oraz Centrum Serwisowo-Produkcyjnego pocisków rakietowych NSM.

Czytaj też

W latach 2015-2017 pracowała w PIT-RADWAR S.A., gdzie była częścią zespołu kierującym projektem systemu obrony powietrznej Patriot-Wisła. Nawiązała wówczas relacje biznesowe z głównymi amerykańskimi i europejskimi firmami zbrojeniowymi. Wcześniej, od 2009 r. pracowała w Bumar/Polski Holding Obronny w zespole odpowiedzialnym za amunicję i rakiety, gdzie prowadziła projekty strategiczne, zdobywając doświadczenie we wszystkich aspektach działalności firmy i przemysłu obronnego.

Czytaj też

WZE S.A. reprezentuje w strukturze PGZ segment elektroniki specjalnej. Kompetencje Zakładów dotyczą obszaru radiolokacji, rakietowej obrony przeciwlotniczej i walki elektronicznej. Firma specjalizuje się w remontach, modernizacjach, modyfikacjach i produkcji systemów rakietowych oraz walki radioelektronicznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama