Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy członek Zarządu WZE S.A.

Małgorzata Kobylarczyk. Fot. WZE.
Małgorzata Kobylarczyk. Fot. WZE.

Jak poinformowały Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A., Rada Nadzorcza spółki w zakończonym postępowaniu kwalifikacyjnym wybrała Małgorzatę Kobylarczyk na stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora ds. Operacyjnych Spółki.

Małgorzata Kobylarczyk ukończyła Politechnikę Radomską na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn oraz studia MBA. Posiada kwalifikacje i doświadczenie w zakresie zarządzania projektami potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami. Z branżą zbrojeniową związana jest od początku swojej kariery zawodowej.

W Wojskowych Zakładach Elektronicznych odpowiada za współpracę międzynarodową na poziomie operacyjnym. Od 2019 r. pełniła funkcję Dyrektora Wykonawczego, odpowiadając za logistykę, technologię oraz zarządznie projektami strategicznymi w ramach kontaktów z firmami Lockheed Martin, Raytheon, Harris, Kongsberg, Northrop Grumman. Pracę w spółce rozpoczęła w 2017 r. na stanowisku Kierownika Działu Współpracy Zagranicznej, a następnie Dyrektora ds. Handlu i Logistyki, gdzie miała istotny wkład w finalizację strategicznych inwestycji spółki, tj. budowy Centrum Serwisowania Systemem NSM-CDS oraz Centrum Serwisowo-Produkcyjnego pocisków rakietowych NSM.

W latach 2015-2017 pracowała w PIT-RADWAR S.A., gdzie była częścią zespołu kierującego projektem systemu obrony powietrznej PATRIOT-WISŁA. Nawiązała wówczas relacje biznesowe z głównymi amerykańskimi i europejskimi firmami zbrojeniowymi. Wcześniej, od 2009 r. pracowała w Bumar/Polski Holding Obronny w zespole odpowiedzialnym za amunicję i rakiety, gdzie prowadziła projekty strategiczne, zdobywając doświadczenie we wszystkich aspektach działalności firmy i przemysłu obronnego.

image
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama