Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nagrody dla spółek PGZ podczas Balt Military Expo

Fot. MON
Fot. MON

Spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej otrzymały podczas trwających targów Balt Military Expo nagrody i wyróżnienia, związane z rozwiązaniami opracowywanymi dla sił morskich.

Centrum Techniki Morskiej S.A. otrzymało za stabilizowaną platformę sensoryczną wyróżnienie Ministra Obrony Narodowej, za ten sam projekt spółka została też laureatem Konkursu o Nagrodę Grand Prix im. Kontradmirała Xawerego Czernickiego.

Stabilizowana platforma sensoryczna służy do podwieszania systemów rozpoznawczych, w tym między innymi sonarów czy sprzętu detekcji magnetycznej i elektromagnetycznej. CTM S.A. zostało też wyróżnione Nagrodą Krajowego Stowarzyszenia Informacji Niejawnych – Laurem innowacyjności w ochronie informacji.

Natomiast Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 S.A. otrzymały jeden z Bursztynowych Medalionów w konkursie o Nagrodę Grand Prix imienia Kontradmirała Xawerego Czernickiego. Wyróżniony został w ten sposób mobilny węzeł łączności, integrujący różne systemy i zapewniający komunikacje na wysokim poziomie transmisji.

Zarówno Centrum Techniki Morskiej S.A. jak i Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 S.A. należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Targi Balt Military Expo odbywają się od 20 do 22 czerwca w Gdyni, pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Jest to 15. Edycja imprezy, bierze w niej udział więcej niż 140 firm z 15 krajów.

Reklama

Komentarze

    Reklama