Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Mobilne maszty antenowe trafią do armii

Autor. Wojskowe Zakłady Łączności nr 1

Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. poinformowały o podpisaniu umowy z niemieckim producentem SMAG na dostawę mobilnych masztów antenowych.

Prezes Zarządu WZŁ Nr 1 S.A. oraz Dyrektor Zarządzający SMAG podpisali trzy umowy dotyczące współpracy pomiędzy obydwiema spółkami. Umowy dotyczą pozyskania niezbędnej technologii i produkcji mobilnych kratownicowych masztów antenowych przez WZŁ Nr 1 S.A. w Zegrzu, a także dostawy pakietów masztowych do systemu masztowego w ramach projektu Mobile Communication Center (MCC1) oraz realizacji innych przyszłych wspólnych projektów zgodnie z potrzebami rynku krajowego, głównie wojskowego.

Te kontrakty zdaniem WZŁ Nr 1 S.A. umożliwią spełnienie obecnych potrzeb SZ RP w kierunku wykorzystania IV pasma częstotliwości oraz zwiększenia przepływności w relacjach radiowych i radioliniowych na dużych odległościach. Obie spółki spodziewają się kolejnych zamówień.

Czytaj też

Spółka WZŁ Nr 1 S.A. jest bardzo zadowolona z nawiązania współpracy z tak doświadczonym i elastycznym partnerem, gdyż dążymy do zróżnicowania naszego portfolio, a komponenty SMAG doskonale uzupełniają nasz system.
Roman Tętnik, Prezes Zarządu WZŁ Nr 1 S.A.
Spółkę WZŁ Nr 1 S.A. znamy już od ponad 30 lat. Jako dostawca Ministerstwa Obrony Narodowej, zaklad od lat produkuje i modyfikuje Mobilne Węzły Łączności Cyfrowej (RWŁ-C), a jest również znany jako dostawca rozwiązań łączności satelitarnej. Wspólnie opracujemy nowy i unikalny typ mobilnego systemu masztowego, zweryfikujemy także jego niezawodność. Maszt ten w optymalny sposób połączy oba systemy. Kompletny system będzie zainstalowany na pojeździe Jelcz 10x10, na 20 stopowej ramie kontenerowej i będzie łatwo przenośny w dowolne miejsce misji
Wolfgang Schnelle, Dyrektor Zarządzający SMAG.
Reklama

Komentarze (1)

  1. Monkey

    Z kimkolwiek, jeśli to dobre dla polskiej gospodarki, wojska, przemysłu itd. A że to Niemcy? Cóż, sporo dzięki ich inwestycjom zyskaliśmy, a oni dzieki inwestowaniu u nas. Tak się robi interesy.

Reklama