Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Małgorzata Kobylarczyk dyrektorem generalnym spółki MBDA Polska

Małgorzata Kobylarczyk wcześniej pełniła funkcję członka zarządu oraz kierownika działu badań i rozwoju w PIT-RADWAR S.A
Małgorzata Kobylarczyk wcześniej pełniła funkcję członka zarządu oraz kierownika działu badań i rozwoju w PIT-RADWAR S.A
Autor. MBDA Polska

Kierownictwo MBDA powołało Małgorzatę Kobylarczyk na stanowisko dyrektora generalnego MBDA Polska Sp. z o.o. Do jej zadań należeć będą: kierowanie rosnącą obecnością MBDA w kraju oraz rozwojem strategicznego partnerstwa z Polską Grupą Zbrojeniową S.A. (PGZ) i Ministerstwem Obrony Narodowej, a także wspieranie realizacji istotnych programów rakietowych.

Małgorzata Kobylarczyk dołączyła do MBDA ze spółki PIT-RADWAR S.A., gdzie pełniła funkcję członka zarządu oraz kierownika działu badań i rozwoju. Wcześniej zajmowała szereg ważnych stanowisk w innych spółkach PGZ, w tym była prezesem Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. oraz członkiem rady nadzorczej CRW Telesystem Mesko Sp. z o.o.

MBDA Polska Sp. z o. o. zastąpiła dotychczas funkcjonujące przedstawicielstwo MBDA w Warszawie w ramach zmian mających umożliwić MBDA skuteczniejszą realizację zobowiązań kontraktowych i zacieśnienie współpracy z polskimi podmiotami-biorcami transferu technologii oraz wykonanie obecnych i przyszłych umów. Dyrektor Kobylarczyk będzie odpowiedzialna za działalność MBDA Polska Sp. z o.o. oraz wszystkie zobowiązania i relacje firmy na terenie kraju.

Reklama

Ponadto w skutek zachodzących w Grupie MBDA zmian Jim Price został mianowany dyrektorem zarządzającym na Polskę, odpowiedzialnym za działania Grupy MBDA w Polsce, w tym za realizację programów. Będzie także pełnił funkcję prezesa zarządu MBDA Polska Sp. z o.o.

Jim Price, prezes zarządu MBDA Polska, powiedział: „Jest mi bardzo miło powitać Małgorzatę Kobylarczyk w szeregach pracowników naszej firmy. Razem będziemy wspierać Polskę w momencie kluczowym dla obronności i bezpieczeństwa Europy. Zmiana formy obecności MBDA w kraju to kolejny, naturalny krok w naszych szczególnych stosunkach z Polską. Potwierdza długoterminowe zaangażowanie i umożliwi MBDA lepsze budowanie partnerstwa z PGZ oraz realizację zobowiązań wobec Sił Zbrojnych RP”.

Czytaj też

Małgorzata Kobylarczyk.
Małgorzata Kobylarczyk.
Autor. WZE
Reklama

Komentarze (2)

 1. xdx

  Gratulacje Pani Małgorzato i życzę owocnej pracy w międzynarodowym gronie.

 2. Dudley

  Jeśli MBDA będzie coś wspierało, to na pewno nie Polskę, a własny interes ten krótkookresowy, jak też długookresowy. Gdyby chciało wspierać Polskę, to licencja na produkcję CAMM byłaby pełna, a nie dotyczyła produkcji jedynie niewielkiej ilości stosunkowo prostych podzespołów na poziomie trochę bardziej zaawansowanego modelarza.

  1. MiP

   Ale to zasługa naszych negocjatorów którzy zgadzali się na wszystko aby ogłosić sukces przed narodem .

  2. xdx

   Czyli inne państwa mają wydawać miliardy na badania a Polsce się po prostu technologia należy - o tak należy się i koniec… Brawo.

Reklama