Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Koncern Saab zacieśnia współpracę naukową z Akademią Marynarki Wojennej

Fot. Saab
Fot. Saab

W Akademii Marynarki Wojennej rozpoczął się cykl wykładów poświęconych najważniejszym zagadnieniom związanym z sektorem morskim, który jest prowadzony przez specjalistów koncernu Saab. Jest to kolejny element zacieśniającej się polsko-szwedzkiej współpracy naukowej.

Pierwszy wykład otwarty („Energy conversion in submarines – Diesel Engines”) w tegorocznym cyklu został wygłoszony przez przedstawiciela szwedzkiej stoczni Saab-Kockums Petera Karlströma 27 marca b.r.

Słuchacze wykładu mieli możliwość zgłębienia tajników konwersji energii na okrętach podwodnych, a także poznania różnych podsystemów i podstawowych funkcji związanych z działaniem silników Diesla.

Peter Karlström, Project Manager, Saab Kockums.

Kolejna prezentacja w Akademii Marynarki Wojennej jest zaplanowana już na 25 kwietnia br. Wykład pt. „Conceptual design of naval platforms” będzie prowadzony przez specjalistów koncernu Saab Alexandra Gameliusa i Joakima Hilla. Terminy dwóch następnych prezentacji zostaną wkrótce podane do wiadomości publicznej.

Intensywna współpraca naukowa pomiędzy Saab i Akademią Marynarki Wojennej zaczęła się od wykładu inaugurującego rok akademicki 2017/2018 r., a później od listopadowych praktyk w stoczni Saab Kockums w Karskronie zorganizowanych dla najlepszych studentów z Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego. Podobne praktyki planuje się zorganizować w czerwcu i wrześniu 2018 r.

Cieszymy się, że nasi studenci po raz kolejny będą mieli okazję poszerzyć umiejętności i pogłębić swoją wiedzę pracując z najlepszymi specjalistami ze stoczni Saab w Karlskronie. Jesteśmy przekonani, że praktyki te pozwolą przyszłym inżynierom zdobyć bezcenne doświadczenie.

dr Agata Załęska-Fornal, prodziekan ds. Kształcenia i Studenckich na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym Akademii Marynarki Wojennej.

Reklama

Komentarze (1)

  1. submariner

    \"słuchacze wykładu mieli możliwość zgłębienia tajników konwersji energii na okrętach podwodnych, a także poznania różnych podsystemów i podstawowych funkcji związanych z działaniem silników Diesla\". - tylko po co ?, i o co tu chodzi?

    1. dfg

      Lobbing za jednym z potencjalnych dostawców \"Orki\"?

Reklama