Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Iveco z nowymi kompetencjami w produkcji bezzałogowców

Autor. Fot. MIRA UGV.

Iveco Defence Vehicles (IDV) pod koniec stycznia podpisało umowę o współpracy z brytyjskim przedsiębiorstwem Horiba Mira, na mocy której Włosi stają się jednocześnie większościowym udziałowcem działu Mira UGV, który odpowiada za naziemne systemy bezzałogowe.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W dniu 24 stycznia oficjalnie potwierdzono podpisanie umowy o współpracy między przedsiębiorstwami, w celu połączenia posiadanych zdolności produkcyjnych i zaplecza technologicznego przez oba podmioty co ma przełożyć się na realizację zamówień i tworzenie projektów opierających się m.in. na bezzałogowych systemach  naziemnych, w których  dział Mira UGV  ma znaczne doświadczenie. Iveco  Defence  Vehicles  stanie się większościowym udziałowcem tej sekcji i przyczyni się do przeniesienia naziemnych platform bezzałogowych i technologii Horiba Mira na kolejny etap rozwoju, przyspieszenia technologicznego planu działania i dążenia do spełnienia rosnących i zaawansowanych wymagań Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii i jego sojuszników.

Czytaj też

Firma Horiba Mira od dwóch dekad pracuje nad technologiami pozwalającymi tworzyć systemy bezzałogowe, których zastosowanie na polu bitwy od tego czasu znacząco wzrosło i i będzie rosnąć w najbliższych latach. Jej produkty są oferowane m.in. brytyjskiemu ministerstwu obrony. Jedną z dziedzin, jakie firma rozwija, jest sposób sterowania pojazdami, pozwalający na jazdę autonomiczną, co w połączeniu z szeroką ofertą pojazdów produkowanych przez Iveco Defence Vehicles może przyspieszyć rozwój obu podmiotów w dziedzinie lądowych bezzałogowców różnego przeznaczenia.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama