Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rośnie infrastruktura do integracji przeciwrakietowej Wisły

Autor. Inspektorat Wsparcia via Twitter

W dniu 16 listopada 2022 r. na terenie 12. Wojskowego Oddziału Gospodarczego przekazano do użytku, Warsztatom Techniki Lotniczej w Toruniu, infrastrukturę warsztatowo-magazynową systemu SICO-WISŁA.

Reklama

W komunikacie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych czytamy, że wykonawca przedstawił poszczególne etapy przebiegu budowy oraz warunki i parametry techniczne obiektu. Następnie zaproszeni goście zostali oprowadzeni po zrealizowanej inwestycji. Za jej realizację odpowiedzialny był Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Bydgoszczy.

Reklama
System Wisła
Autor. Inspektorat WSparcia SZ
Reklama

Budynek jest ważnym elementem infrastruktury umożliwiającej integrację i sprawdzanie systemu Wisła. System obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot wymaga zaplecza technicznego tzw. SICO (System Integration and Checkout), umożliwiającego montaż i integrację elementów systemu oraz wykonanie ostatecznych sprawdzeń w oparciu o poligon w Toruniu.

System Wisła
Autor. Inspektorat Wsparcia SZ

Budowa polskiego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej we wszystkich jego warstwach, przede wszystkim w oparciu o rozpoczętą w marcu 2018 r. realizację programu Wisła oraz zawartą we wrześniu 2021 r. umowę ramową na realizację programu Narew, stanowi priorytet w obszarze modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP.

Czytaj też

W październiku br. Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że polskie i amerykańskie zespoły zaangażowane w procedurę System Integration Checkout (SICO) przeprowadzają inwentaryzację dostaw i realizują finalny montaż sprzętu wojskowego oraz dokonają pierwszego uruchomienia i testów poprawności funkcjonowania tegoż systemu właśnie w Warsztatach Techniki Lotniczej w Toruniu.

Źródło: Inspektorat Wsparcia SZ

Reklama

Komentarze

    Reklama