Przemysł Zbrojeniowy

Indonezyjski VAB na Indodefence 2022

Fot. Arquus

Na targach Indodefence 2022 francuskie przedsiębiorstwo Arquus i indonezyjski PT Pindad zaprezentowały transporter opancerzony 6x6 ANOA 3, oparty na dobrze znanym francuskim VAB 6x6 Mk. 3.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Francuska firma nie była obecna na wspomnianych targach od 2018 roku, pojawienie się w tym roku oznacza zatem chęć większego zaangażowania na rynku zbrojeniowym w tym regionie świata. Wraz z malezyjskim przedsiębiorstwem PT Pindad zaprezentowano na Indodefence zmodyfikowaną wersję transportera opancerzonego VAB Mk. III 6x6. Pojazd ten został przemianowany na ANOA 3, i został specjalnie przystosowany do klimatu Indonezji. Za te usprawnienia odpowiadała firma PT Pindad.

Czytaj też

Fot. Arquus

VAB Mk. III to flagowy model Arquusa na rynku transporterów 6x6. Może on występować w wielu wariantach, począwszy od typowego transportera opancerzonego, poprzez kołowy bojowy wóz piechoty lub inny wariant specjalistyczny. Pojazd cechuje się wysoką mobilnością i dość dobrym (jak na transporter opancerzony) poziomem ochrony załogi. Jego wcześniejsze generacje (4x4) są od wielu lat na stanie wielu armii świata, a także zostały sprawdzone w boju. Pojazd ten występuje w wielu wariantach, od kołowego transportera piechoty, poprzez bojowy wóz piechoty, kończąc na wersji niszczyciela czołgów z poczwórną wyrzutnią ppk HOT.

Czytaj też

Arquus prezentuje również na swoim stoisku modele VAB MK3, Bastion i Fortres, aby zaprezentować pełną gamę pojazdów tworzonych przez firmę dla sił zbrojnych i służb porządkowych, a także zdolność do długoterminowej współpracy z innymi firmami. Taka współpraca może obejmować projektowanie, produkcję, wsparcie i modernizację pojazdu przez cały okres eksploatacji sprzętu, aby w pełni odpowiedzieć na ewolucję potrzeb operacyjnych.

Czytaj też

Fot. Arquus

Komentarze