Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Grupa WB wspiera przyszłych techników bezzałogowców

Autor. Grupa WB

Podczas Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Polsecure 2022 Grupa WB podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z miasta Tarnobrzeg. Producent systemów bezzałogowych będzie pomagał w kształceniu kadr technicznych w klasach mundurowych o profilu wojskowym związanym z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Inicjatorem współpracy była Grupa Defence24.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Grupa WB informuje, że 27 kwietnia prezes Piotr Wojciechowski podpisał z dyrektorem Marcinem Pilarskim w obecności naczelnika wydziału edukacji, zdrowia, sportu i kultury miasta Tarnobrzeg Tomasza Krawczuka umowę o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Inicjatorem współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 a Grupą WB jest Grupa Defence24, a klasa w której będą odbywać się zajęcia w ramach projektu jest objęta patronatem medialnym Defence24.pl

Zawarte porozumienie jest częścią strategii Grupy WB, której zadaniem jest kształtowanie przyszłych kadr technicznych dla przemysłu.

Reklama

Czytaj też

Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako podmiot, z którym będzie współpracowała szkoła w Tarnobrzegu. To wielkie wyróżnienie dla Grupy WB, ale i wielka szansa pozwalająca pomóc w tworzeniu nowych techników i konstruktorów, tak potrzebnych w rozwoju polskiej myśli technicznej.
prezes Piotr Wojciechowski.
Autor. Grupa WB
Jesteśmy pierwszą i jedyną szkołą w Polsce, która ma klasę o profilu wojskowym o specjalności technik-informatyk w dziedzinie budowy i eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych. Nic w tym dziwnego, że nasza placówka dążyła do współpracy z największym i wiodącym producentem tego rodzaju sprzętu w Polsce.
dyrektor ZSP nr 1 Marcin Pilarski.

Czytaj też

Podpisane na kieleckich targach porozumienie precyzuje zasady kooperacji Grupy WB z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Pozwoli stworzyć klasy o profilu wojskowym specjalizujące się w zagadnieniach przyszłości sił zbrojnych, jaką jest przyjmowanie do wyposażenia Sił Zbrojnych RP coraz większej liczby bezzałogowych systemów powietrznych.

W ramach umowy Grupa WB udzieli wsparcia materialnego, wyposaży uczniów w kombinezony robocze i przeprowadzi część zajęć dydaktycznych. Po zakończeniu edukacji zaproponuje staże lub oferty pracy dla najlepszych absolwentów. Defence24.pl będzie informował o kolejnych etapach projektu.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (1)

  1. mejixe

    Brawo! Trzeba szukać pracowników jak najwcześniej i jak widać Grupa WB potrafi.

Reklama