Europa zbroi się, a MSPO rośnie w siłę

W obliczu trwających napięć geopolitycznych i rosnących wydatków na obronność w Europie, 33. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) staje się jednym z kluczowych wydarzeń branżowych w tej części świata. Od 2 do 5 września 2025 roku, Targi Kielce ponownie staną się miejscem prezentacji nowoczesnych technologii wojskowych, międzynarodowych spotkań eksperckich oraz podpisywania strategicznych kontraktów zbrojeniowych.
MSPO 2025 w liczbach
Mimo, że do wydarzenia pozostają jeszcze trzy miesiące już teraz swój udział potwierdziło ponad 400 firm z 31 krajów na łącznej powierzchni blisko 30 tysięcy m². Ekspozycja obejmie 8 hal oraz tereny zewnętrzne. Tegoroczna edycja realizowana będzie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a jej strategicznym partnerem jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Wydarzenie wspierane jest m.in. przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Agencję Uzbrojenia oraz inne instytucje wojskowe. Swój udział zapowiadają liczne delegacje zagraniczne.
Europa zwiększa wydatki na zbrojenia – MSPO w centrum uwagi
W dobie narastających zagrożeń i trwającej destabilizacji w Europie Wschodniej, kraje NATO, w tym Polska, znacząco zwiększają budżety obronne.\ – Przed nami dekada intensywnego dozbrajania. MSPO doskonale wpisuje się w ten trend. Nasz kraj przeznacza obecnie rekordowe środki – ponad 4% PKB – na rozwój sił zbrojnych. To przyciąga uwagę producentów, decydentów i ekspertów z całego świata – mówi dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.
Salon jest nie tylko miejscem prezentacji nowinek technologicznych, ale też platformą dialogu strategicznego, która odzwierciedla aktualne potrzeby sojuszniczych armii.

Nowoczesne Siły Zbrojne – Wystawa pod znakiem NATO
W ramach MSPO 2025 odbędzie się XXVI Wystawa Sił Zbrojnych, zatytułowana: „Nowoczesne Siły Zbrojne tworzą silną i bezpieczną przyszłość”.\ Ekspozycja, koordynowana przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, przygotowywana z udziałem ponad tysiąca żołnierzy Wojska Polskiego, będzie okazją do zaprezentowania potencjału operacyjnego, systemów uzbrojenia oraz osiągnięć modernizacyjnych polskiej armii w strukturach NATO.
W programie MSPO 2025 znajdą się również konferencje, seminaria branżowe oraz wizyta attaché wojskowych akredytowanych w Polsce.

Nagrody i kontrakty
Ważnym elementem MSPO pozostaje nagrodzenie najlepszych produktów i innowacji branży obronnej. Przyznane zostaną m.in.:
- Nagroda Prezydenta RP (najwyższe wyróżnienie MSPO),- Nagroda Specjalna Ministra Obrony Narodowej,- Nagroda Defender,- oraz liczne wyróżnienia przyznawane przez Szefów i Dowódców rodzajów Sił Zbrojnych.
Jak co roku oczekiwane są również istotne kontrakty i porozumienia zbrojeniowe, w tym kontynuacje współpracy przemysłu polskiego z partnerami zagranicznymi.
Materiał Sponsorowany
szczebelek
Europa się zbroi w ciągu trzech lat nie zwiększono skokowo możliwości produkcyjnych i nie zamówiono ogromnej ilości sprzętu...
Buczacza
Z roku na rok coraz wieksze. Co raz więcej kontrahentów.