Przemysł Zbrojeniowy

Defence24 Day: "RBS15 wypełni misję na nowoczesnym polu bitwy"

Odpalenie RBS15
Fot. Saab

„Saab oferuje system RBS15 do programu Miecznik. Jest to pocisk przeciwokrętowy używany w ośmiu krajach na świecie w tym w Polsce, gdzie stanowi uzbrojenie okrętów typu Orkan. Polska Marynarka Wojenna zna go i wie jak używać" – mówi  John Belanger, dyrektor sprzedaży pocisków RBS15 w Saab Sweden - „Polska może użyć w tym posiadane pociski, ale tez użyć nowych wersji i wykorzystać ich dodatkowe zdolności, radząc sobie z przeszkodami na nowoczesnym polu walki, w środowisku z przeciwdziałaniem radioelektronicznym i kinetycznymi systemami samoobrony."

Czytaj też

Przedstawiciele Saaba podkreślają też, że mają wiele produktów, które mogą zainteresować polskiego odbiorcę. „Nasze propozycje dotyczą domen morskiej, lądowej i powietrznej. Jesteśmy też zaangażowani w systemy przydatne dla jednostek operacji specjalnych. Są to więc wszystko domeny występujące w Siłach Zbrojnych RP" - Jyrki Kujansuu, prezes Saab Technologies Poland.

Czytaj też

Fot. K. Glowacka/Defence24.pl

Komentarze (4)

 1. MarD

  Coraz bardziej obawiam się o Miecznik oby to nie było jak w tym powiedzeniu " jak coś jest do do wszystkiego to jest do niczego"

 2. szczebelek

  Każdy patrzy by coś nam wepchnąć niedługo miecznik będzie miał tyle zewnętrznych wyrzutni , że kapitan statku będzie się posługiwać peryskopem 🤣🤣🤣 ( To żart)

  1. Pseudonim

   Już odrazy peryskopem , normalnie na każdej ścianie 65 cali QLED i obraz rzeczywisty , nie musi się wychylać , nadmieniam że jeden ekran musi mieć wolny port HDMI do xbox-a

  2. Valdore

   @Szczebelek, Miecznik ma mniej tych wyrzutni od innych okretów tej klasy :)

  3. luka

   @Valdore a wręcz można powiedzieć, że Miecznik to jak na razie bardzo słabiutko wypada w porównaniu do innych konstrukcji - bliżej mu raczej do przeciętnej korwety aniżeli do fregaty.

 3. mejixe

  Akurat Szwecja jest bardo dobrym kontrahentem. To jakby dokładna odwrotność interesów z Izraelem, które nigdy się nie udawały. Dlatego popieram pana ze Szwecji.

 4. Frank

  wszystko do zakupu. jestesmy swietnymi konsumentami. rozwoju wlasnej myli i rozwoju technologii nie potrzeba nam. wszystko mamy z polki w imie obrony ojczyzny.....