Przemysł Zbrojeniowy

Fot. Defence24.pl

Chwałek: PGZ musi angażować się w cyberbezpieczeństwo [SCF2019]

Wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek w rozmowie z Cyberdefence24.pl TV mówi o przyczynach współpracy z powstającymi Wojskami Obrony Cyberprzestrzeni i o działaniach, jakie realizują spółki Grupy w celu zwiększenia własnego bezpieczeństwa.

Chwałek podkreśla, że bardzo głęboka współpraca z powstającymi Wojskami Obrony Cyberprzestrzeni musi zostać nawiązana już choćby ze względu na charakter działalności prowadzonej przez Grupę. Zaznacza, że już w tej chwili produkty w zakresie łączności, dowodzenia, ale też w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oferowane przez spółki Grupy polskim Siłom Zbrojnym zawierają liczne komponenty, mające chronić przed atakami cybernetycznymi.

Wiceprezes PGZ mówi o działaniach, jakie w ramach Grupy wprowadzane są w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Są to, wprowadzane już teraz, rozwiązania związane z WAN. Obecnie do tego wewnętrznego systemu podłączonych jest 15 spółek Grupy, 13 zostanie wpiętych w kolejnych miesiącach, do końca bieżącego roku, a następne kilkanaście spółek zostanie podłączonych do połowy roku 2020. Wewnętrzna sieć ma zabezpieczyć obrót danymi wewnątrz grupy kapitałowej i przesył danych wrażliwych. 

Kolejnym krokiem będzie budowa Security Operations Center, wymagana choćby wobec uczestnictwa w programie Wisła, w którym uczestniczą spółki PGZ. Dziś np. PIT-Radwar ma takie rozwiązania, ale zadaniem PGZ jest koordynacja takich działań w ramach całości Grupy. Do tego celu powołano dwa lata temu spółkę QBiTT, mającą być hubem łączącym wszystkie spółki Grupy i Grupę ze światem.

Nagranie przygotowano podczas Strategic Cyber Forum - CyberDefence24 Day.

Reklama

Komentarze