Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Celtech dostarczy cysterny CD-10

Cysterna CD-10. Fot. Celtech Sp z o.o.
Cysterna CD-10. Fot. Celtech Sp z o.o.

W drugiej połowie listopada zawarto umowę na dostawę cystern dystrybutorów paliwowych typu CD-10 pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia a firmą Celtech Sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest dostawa dla Sił Zbrojnych RP cystern dystrybutorów paliwowych o poj. 10m3 na podwoziu samochodowym (CD–10).

Zamówienie obejmuje łącznie 75 sztuk cystern CD-10, z czego na część gwarantowaną przypada 12 sztuk, a 63 sztuki zostały przewidziane prawem opcji. Dostawy zostaną zrealizowane w latach 2020-2022. Wartość umowy w zakresie zamówienia gwarantowanego wynosi 25,6 mln złotych, a w przypadku uruchomienia prawa opcji wzrośnie o 134,5 mln złotych brutto.

image
Cysterna CD-10. Fot. Celtech Sp z o.o.

Cysterny CD-10 wykorzystują podwozie samochodu Jelcz 662D.35 i są przeznaczone do transportowania, czasowego przechowywania oraz tankowania zbiorników pojazdów i maszyn roboczych odmierzonymi i oczyszczonymi paliwami płynnymi. Cysterny zostały przystosowane do pracy w zakresie temperatur od -30 do 50 stopni Celsjusza, a zastosowane podwozie umożliwia realizację zadań w trudnych warunkach terenowych.

image
Cysterny CD-10. Fot. Celtech Sp z o.o. via IU

Cysterny wyposażone zostały w agregat pompowo-pomiarowo-dystrybucyjny służący do wydawania paliw płynnych z wydajnością do 1000 litrów na minutę, który umożliwia również samonapełnienie cysterny oraz przepompowywanie paliw między dwoma zewnętrznymi zbiornikami. Pojemność całkowita zbiornika cysterny CD-10 wynosi 10 300 litrów.

Reklama

Komentarze (5)

 1. jjj

  Tak powinno być ---- brawo rodzimy producent dla rodzimego odbiorcy ----- praca dla polaków---- inwestycja w rodzimą gospodarkę

  1. ordinary soldier

   No.. Silniki Iveco Cursor, skrzynie biegów ZF. Czysto "polskie' podzespoły.

 2. Arnold

  Jedna uwaga.cysterna powinnamieć plandekę celem upodobnienia jej do zwykłej ciężarówki...tak jak pilica plot

 3. Aster

  A jakie to ma znaczenie ?

 4. Capek

  Primo pancerne Secundo pływające

 5. Esteta

  czemu te Jelcze takie brzydkie?

  1. Gnom

   BattelHawk jest głównie izraeelski i w jednym egzemplarzu. Wskaż kraje używające tego śmigłowca. Pamietaj, ze kolumbijska Arpia to nie Battelhawk. Większośc BH nie przenosi uzbrojenia wcale bo jest to im niepotrzebne. Część BH juz wcześniej przenosiła węzły jeddnopunktowe, jak zreszta większość smigłowców z zachodu; Pumocaracale i inne AH.

  2. Davien

   Panie Gnom, dokłądniej to uzywane sa UH-60L/M DAP i to w całkiem sporej ilosci A co do Battlehawka to jest uzywany od dłuzszego czasu chocby w ZEA ktore sobie kupiło zestawy konwersyjne. Obecnie nie sa produkowane Battlehawki od podstaw ale robione sa zestawu umozliwiajace przeróbke w battlehawka dowolnego UH-60L/M.

  3. Ragozd

   Sam jesteś bieda wersja - większość misji robi się z dwoma zasobnikami a nie z obwieszeniem jak choinka na targi. Poza tym nie ma UH-60 Battlehawk tylko S-70 BattleHawk. Po trzecie - "polska bieda wersja" może latać i z dwupunktowymi i z jednopunktowymi.

Reklama