Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Armata Bofors w ofercie dla polskich okrętów [Defence24 TV]

Ilustracja: BAE Systems
Ilustracja: BAE Systems

O znajdującej się w ofercie koncernu BAE Systems armacie Bofors 57 Mark 3 mówił dla Defence24 TV Stefan Bölström, Head of Regional Sales, Weapon Systems Sweden. "Oferujemy armatę Bofors 57 Mark 3 w programie modernizacyjnym okrętów typu Orkan" - powiedział przedstawiciel koncernu. 

Stefan Bölström wypowiedział się na temat oferty koncernu dla Marynarki Wojennej RP. 

Na początek oferujemy armatę Bofors 57 Mark 3 w programie modernizacyjnym okrętów typu Orkan. Tu chodzi o trzy, już istniejące jednostki potrzebujące nowych armat. Później będziemy śledzić to, co będzie działo się w programie Miecznik i potencjalnie, w programie Czapla. Są one trochę opóźnione jesteśmy jednak przekonani, o zapotrzebowaniu pojawiającym się w MW RP na tego typu zdolności.

Stefan Bölström, Head of Regional Sales, Weapon Systems Sweden, BAE Systems

Przedstawiciel BAE Systems wypowiedział się też na temat zalet systemu artyleryjskiego Bofors 57 Mark 3 w stosunku do obecnych na rynku armat 76 mm. 

Armata 57 mm w wersji Mark 3 [...] oferuje zdolności porównywalne do armaty 76 mm średniego kalibru. Armata 57 mm ma wiele zalet, oferuje na przykład dużo wyższą szybkostrzelność. Możemy oddać 220 strzałów na minutę z wykorzystaniem 57 mm amunicji programowalnej 3P.

Stefan Bölström, Head of Regional Sales, Weapon Systems Sweden, BAE Systems

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.