Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

30-lecie MSPO już we wrześniu

Fot. J.Sabak, Defence24

MSPO to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się od 6 do 9 września 2022 roku. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Reklama

Organizatorzy przypominają, że w ubiegłorocznym salonie wzięło udział 400 firm z 27 krajów, Kielce odwiedziło kilkanaście zagranicznych delegacji. W ciągu czterech targowych dni wystawę zwiedziło niemal 11 tysięcy zwiedzających. Podczas ceremonii otwarcia o MSPO mówił szef MON Mariusz Błaszczak

Reklama

Zacznę od tego, ze MSPO w Kielcach to silna marka. Silna polska marka. To już 29 edycja salonu,. To zawsze, było jest i będzie bardzo ważne wydarzenie dla przemysłu obronnego (...) Moim zadaniem jako ministra jest wykreowanie warunków do tego, żeby służba wojskowa odbywała się w jak najlepszych warunkach, żeby żołnierze dysponowali jak najlepszym sprzętem i temu służy MSPO (...)
Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej

Reklama

Czytaj też

W 2022 roku podczas MSPO zobaczymy m.in. wystawę narodową Turcji.

Jak zapewniają organizatorzy, prezentować będą sprzęt wojsk pancernych i zmechanizowanych, nie zabraknie czołgów, modułowych pojazdów opancerzonych i wozów bojowych, zestawów artyleryjskich i rakietowych. Zaprezentują się firmy oferujące śmigłowce bojowe, bezzałogowe statki powietrzne, uzbrojenie i sprzęt sił powietrznych oraz marynarki wojennej.

Ponadto, prezentowane będą: sprzęt i wyposażenie wojsk chemicznych, autonomiczne systemy wspomagania na polu walki, zautomatyzowane systemy wsparcia dowodzenia i kierowania ogniem, sprzęt łączności, radio i optoelektroniczny. Nie zabraknie również firm oferujących sprzęt i wyposażenie zabezpieczenia logistycznego, obejmującego systemy transportowe, medyczne, materiałowe i techniczne.

Jubileuszowi, 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w dniach od 6 do 9 września 2022 roku w Targach Kielce.

Komentarze (2)

  1. Grzyb

    Września a nie "wreszcie"

  2. Grzyb

    6-9 wreszcie czyli targi kończą się w piątek. Czy w sobotę będzie dzień otwarty dla zwiedzających, tak jako drzewniej bywało?