Siły zbrojne

Prezydent złożył żołnierzom świątecznie życzenia

 • fot. MSWiA
 • Fot. Presidenza della Repubblica/Wikipedia Commons/Domena publiczna

Jak najlepszej służby w 2018 r. – m.in. takie życzenia złożył w poniedziałek żołnierzom prezydent Andrzej Duda podczas bożonarodzeniowego spotkania, które odbyło się w Warszawie.

Wojsko to bardzo szczególne środowisko, głęboko poświęcone służbie ojczyźnie. Jesteście państwo tymi, którzy w każdej chwili są gotowi stanąć do obrony granic Rzeczypospolitej, stanąć do tego, aby nieść pomoc swoim współobywatelom, stanąć także do tego, aby reprezentować ojczyznę poza jej granicami, niosąc bezpieczeństwo innym. Chciałem wam za to z całego serca podziękować. Chciałem wam podziękować za cały ten rok oddanej służby ojczyźnie, chciałem podziękować z całego serca waszym bliskim za poświęcenie – zwrócił się prezydent do żołnierzy. Podkreślił przy tym, że służba wojskowa często wiąże się z oddaleniem od domu oraz niepokojem najbliższych.

Prezydent zaznaczył, że dziękuje wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska – i tym, którzy są obecnie w kraju, i tym, którzy w ramach polskich kontyngentów wojskowych służą poza granicami. Bardzo wielu z nich – zaznaczył Duda – nie będzie mogło spędzić świąt z rodzinami, lecz zasiądzie do wigilijnego stołu ze współtowarzyszami służby.

Chciałbym życzyć im, żeby mimo tego oddalenia dla nich i dla ich najbliższych były to szczęśliwe, ciepłe i dobre święta – powiedział prezydent.

Chciałem życzyć wszystkim polskim żołnierzom jak najlepszej służby w 2018 r., roku rzeczywiście szczególnym, bo roku stulecia odzyskania niepodległości, gdzie etos żołnierza polskiego ma tak szczególny wymiar, bo przecież to nie kto inny, lecz polscy żołnierze, legioniści, a później ponadmilionowa polska armia odzyskała ojczyznę po 123 latach zaborów, a później obroniła ją i wywalczyła jej granice. Jest to rok dla polskiego wojska absolutnie szczególny i mam nadzieję, że w tym właśnie roku stulecia niepodległości polskie wojsko zostanie także w szczególny sposób docenione.

prezydent Andrzej Duda

Zwierzchnik sił zbrojnych życzył także żołnierzom spokoju, radości oraz ciepła na czas świąt Bożego Narodzenia.

W wigilijnym spotkaniu z żołnierzami prezydentowi towarzyszyła małżonka Agata Konrhauser-Duda, szef BBN Paweł Soloch wraz z współpracownikami, wiceszef MON Bartłomiej Grabski i przedstawiciele najważniejszych dowództw.

Komentarze (4)

 1. trep

  ale super - tylko że za zyczenia my zolnierze nic nie kupimy dla swoich rodzin - żenada!

 2. mario

  Nie zauważyłem ministra Macierewicza ....

 3. gizmo

  Zamiast życzeń może by Pan Prezydent pobrudził sobie ręce i odzyskał stery nad wojskiem? Jak długo WP ma czekać na ratunek?

 4. dkdodrkrjriri

  O, to ucieszyli się bardzo na pewno, dużo bardziej jak z nagrody pieniężnej od przełożonego