Prezydent nawołuje do budowy narodowego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej

4 sierpnia 2012, 13:50
thumbnail_pic
Prezydent Komorowski nawołuje do budowy narodowego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, który wyparłby obecnie eksploatowane systemy rakietowe - fot. Łukasz Pacholski
Reklama

4 sierpnia br. ukazał się wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym zaprezentował swoją opinię nawołującą do budowy narodowego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Krok ten jest powiązany ze zmianami priorytetów amerykańskiej administracji, która już przy ostatnich zmianach w Białym Domu anulowała koncepcję prezydenta Busha. Wedle wywiadu, prezydent Komorowski zaproponował rządowi budowę własnego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, który byłby zdolny na zapewnienie ochrony państwu.

Deklaracja ta wpisuje się także w priorytety modernizacji sprzętowej Ministerstwa Obrony Narodowej, w której wymiana systemów przeciwlotniczych stawiana jest za jeden z głównych celów. Także przemysł proponuje rozwiązania w tej kwestii, choćby bumarowski projekt "Tarcza dla Polski" prowadzony wraz z europejskim MBDA.

(ŁP)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24