Reklama

Geopolityka

Pracownicy PCO wyróżnieni

Fot. PCO
Fot. PCO

W spółce PCO S.A. z okazji Dnia Optoelektronika wręczono wybranym pracownikom odznaki „Zasłużony dla PCO S.A.”.

Podczas spotkania z okazji Dnia Optoelektronika w siedzibie firmy odbyło się wręczenie wybranym pracownikom Odznak Honorowych „Zasłużony dla PCO S.A.”. Słowo wstępne dotyczące historii spółki i tradycji Dnia Optoelektronika wygłosił Prezes Ryszard Kardasz, głos zabrał również Przewodniczący Kapituły Odznaki, Stanisław Kaniak. Po udekorowaniu odznaczonych, nastąpiło odsłonięcie tablicy Zasłużonego 2017.

(...) ciągły rozwój i pozycję na rynku zawdzięczamy kreatywnym konstruktorom i technologom, jak również pracownikom całego zaplecza produkcyjnego i wsparcia. Dzięki zdolnym inżynierom i zaangażowaniu załogi, możemy profesjonalnie i na czas produkować nowoczesny sprzęt dla wojska i pozostałych służb mundurowych. Staramy się doceniać ich pracę i motywować pracowników do dalszego wysiłku i rozwoju, stąd idea powołania Dnia Optoelektronika.

Ryszard Kardasz, prezes PCO S.A.

Prezes Zarządu PCO S.A. Ryszard Kardasz podkreślił znaczenie kompetencji kadr spółki dla prowadzenia jej działalności, obejmującej między innymi opracowywanie i produkcję różnego typu systemów optoelektronicznych. Produkty PCO S.A. są używane przez Siły Zbrojne RP i polskie służby mundurowe, a także przez użytkowników eksportowych. 

Procedura przyznawania Odznaki Honorowej „Zasłużony dla PCO S.A.” powstała w 2010 roku. Dzień wręczenia odznak na mocy zarządzenia Prezesa Zarządu ustanowiono w firmie PCO S.A. Dniem Optoelektronika. Jest to forma podziękowania dla pracowników spółki, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i wytwarzającej systemy optoelektroniczne. W grudniu 2016 roku Inspektorat Uzbrojenia podpisał z PCO S.A. umowę na dostawę systemów optoelektronicznych, o wartości około 352 mln złotych. Urządzenia trafią między innymi do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zobacz też: Optoelektronika i drony dla OT. Trzy umowy podpisane [Defence24 TV]

 

Reklama

Komentarze

    Reklama