Polsko-francuska współpraca dla nowoczesnej łączności [Defence24 TV]

4 lutego 2020, 12:09

"Thales jest obecny w różnych częściach świata, podobnie jak WB, które zaznacza swoją obecność coraz bardziej i na Dalekim Wschodzi i w Ameryce Północnej. Trzeba powiedzieć, że perspektywy współpracy są bardzo duże" – mówi Marcin Czępiński, menedżer ds. Rozwoju Biznesu, Thales Polska Sp. z o.o.

Reklama

Przedstawiciel Thales podkreślił, że francuski koncern współpracuje z firmą Radmor, obecnie stanowiącą część Grupy WB od ponad 25 lat. Ta kooperacja rozpoczęła się od przekazania licencji na radiostację PR4G, powszechnie używaną w Siłach Zbrojnych RP i jest dalej rozwijana. Jednym z celów jest rozwój nowoczesnych radiostacji programowalnych (Software Defined Radio - SDR), w tym w ramach programu ESSOR, koordynowanego przez Europejską Agencję Obrony (EDA).

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Derff
czwartek, 6 lutego 2020, 00:38

Marzę by wreszcie zakupiono zestawy dronów WB po to by mogły być wpięte do Topaza Raka, Langusty i Kraba. Rozpoznanie i transfer danych to klucz nowoczesnych środków wsparcia. Francja może wziąć udział w budowie polskiego Homara lecz trzeba to negocjować przy udziale lepszych prawników niż ci od projektu rakiet fenix. Obronność to biznes, gdzie nie ma miejca na sentymenty.

Gość
środa, 5 lutego 2020, 18:22

Marketing i nic więcej

Ustawiator
wtorek, 4 lutego 2020, 14:39

EDA to taki francuski łącznik Warto tam być i działać w konsorcjum Fachury z Klonowej i Rafomia niewiele wiedzą

Bosmanz Pucka
wtorek, 4 lutego 2020, 14:35

Thales Tacticos Dla mnie bomba

matros
niedziela, 16 lutego 2020, 17:13

No fakt. Szczególnie jak się go odkurzy i w ogóle poda się na konsole zasilanie.

Tweets Defence24