Reklama

Polityka obronna

Zmarł Ludwik Dorn

Autor. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC BY SA 3.0.

Nie żyje Ludwik Dorn. Były marszałek Sejmu, wicepremier, szef MSWiA i członek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej zmarł w czwartek w wieku 67 lat.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Ludwik Dorn urodził się 5 czerwca 1954 w Warszawie. W PRL-u działał jako opozycjonista - współpracował m.in. z KOR.

Czytaj też

Był współzałożycielem partii Prawo i Sprawiedliwość i jej wiceprezesem w latach 2001–2007. W latach 2005–2007 pełnił funkcję wicepremiera oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

W październiku 2008 r. został usunięty z Prawa i Sprawiedliwości i z klubu parlamentarnego PiS.

Czytaj też

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. ponownie wystartował z listy PiS i zdobył mandat. Sprawował go jako poseł niezrzeszony, później przeszedł do klubu parlamentarnego Solidarnej Polski. Opuścił go w 2012 roku. W czasie VI i VII kadencji Sejmu zasiadał w Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Był zainteresowany m.in. programami modernizacji obrony powietrznej Sił Zbrojnych RP.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku startował z listy Platformy Obywatelskiej. Nie udało mu się zdobyć mandatu. Był żonaty, miał cztery córki.

Czytaj też

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (4)

 1. DA(łn)VIEN

  Podobno chleb zdrożał o 1 zł

 2. JAGODA

  To zaskakujące wezwanie zawarł w swoim przemówieniu Aleksander Kwaśniewski - TW POLMOS podczas konwencji wyborczej SLD w Szczecinie 9 października 2007 r. Całość brzmiała tak: - Myśmy to już przeżyli, nie idźcie tą drogą - Jarosławie Kaczyński, Lechu Kaczyński, Ludwiku Dorn... i Sabo, nie idźcie tą drogą. Nie idźcie tą drogą!

 3. Zenek

  Szkoda człowieka. Jeden z niewielu, który otarł się o PIS i pozostał inteligentny. RIP.

 4. ΚrzysiekS

  Szkoda człowieka. Był wybitnym politykiem bo on, Alex Kwaśniewski i inni politycy wprowadzili Polskę do NATO i Unii Europejskiej.

Reklama