Reklama

Polityka obronna

Podwyżki dla pracowników wojska

MON
MON
Autor. MON

Resort obrony narodowej potwierdza, że prowadzone są prace związane z podwyżką wynagrodzeń dla pracowników wojska oraz urzędników służby cywilnej. Sprawdzamy jaka może być skala tych podwyżek.

Reklama

O kwestię podwyżek uposażeń pracowników wojska zatrudnionych w instytucjach resortu obrony narodowej i jednostkach podległych oraz urzędników służby cywilnej zapytaliśmy Centrum Operacyjne MON. Pytaliśmy o planowaną kwotę podwyżek oraz czy prowadzone są w tej sprawie konsultacje społeczne. Redakcja Defence24 w odpowiedzi przekazanej przez wydział prasowy CO MON otrzymała lakoniczne potwierdzenie prac w tym zakresie, które prezentujemy w całości.

Reklama

Czytaj też

Reklama
W ustawie budżetowej na rok 2022 uwzględniono środki finansowe na wzrost wynagrodzeń pracowników resortu obrony narodowej, w tym również dla członków korpusu służby cywilnej (w tym urzędników służby cywilnej) w średniej kwocie naliczeniowej 500 zł na stanowisko. Kwestia podwyżki wynagrodzeń jest obecnie przedmiotem konsultacji ze stroną społeczną.
Wydział Prasowy CO MON

Czytaj też

Na tym etapie resort obrony nie wpracował jeszcze zasad, wg których zostaną podzielone środki finansowe. Wiele zależy od opinii związków zawodowych zrzeszających pracowników wojska. Możliwe są dwa rozwiązania – podwyżki w jednakowej kwocie bez względu na zaszeregowanie stanowiska i staż pracy/służby lub podwyżki uzależnione do rangi stanowiska oraz okresu zatrudnienia.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Adamhapi

  Nie potrzebujemy TŁUSTYCH oficerów i TŁUSTYCH GENERAŁÓW - my potrzebujemy pełnych arsenałów !!!

 2. Syxtus_

  Amen. Albo wojsko albo cywil. A nie, żeby na tym samym stanowisku brać 2 pensje (pensje i emeryturę) i obie z budżetu MON. Jeszcze żeby to byli fachowcy.ale większość z nich to pierdzistołki bez pojęcia i bojący się podjąć jakichkolwiek decyzji. Jakby ich nie zatrudniać z powrotem to by na emeryturę nie poszli bo nie znaleźli by nigdzie pracy (chyba że jako cieć ) . A tak to to nie tylko że osłabiają budżet mon to jeszcze wojsko swoją niekompetencją i brakiem decyzyjności. Tajemnica poliszynela jest, że każdy emeryt zatrudniony w wojsku to "plecak" najczęściej bez kompetencji i jaj, bo zrobi wszystko, żeby nie podpaść temu kto mu ten stołek załatwił.

  1. fragles07

   O jakich dwóch pensjach mówisz? Emerytura to nie pensja

 3. Jakubbb

  Podwyżki jak najbardziej wskazane. MON powinien zatrudniać jak najwięcej byłych wojskowych z wieloletnim doświadczeniem pracy w wojsku, misjach i strukturach NATO, tak jak robią to np. amerykanie.

 4. Syxtus_

  ale odprawy bym zostawił. Jednak dla żołnierza, który odsłużył swoje, taka odprawa pomaga się zaadoptować do życia w cywilu, i stanowi sporą zachętę do pójścia do wojska

 5. Żeton

  Eh, dobrze byłoby gdyby usunęli umundurowanych cywili do cywila, zrobili porządek w stopniach korpusu podoficerskiego i skończyli z potężnymi odprawami emerytalnymi.

Reklama