Reklama

Polityka obronna

(Nie)bezpieczny świat: czy istnieje miękkie podbrzusze wschodniej flanki NATO?

Autor. NATO

Obecna sytuacja kryzysowa nakazuje nam zastanowić się nad efektywnością działań podejmowanych przez NATO w naszym regionie. I to właśnie będzie kanwą kolejnego odcinka podcastu Defence24 pt. (Nie)bezpieczny świat. Gdzie zastanowimy się także, czy sam nasz region należy i można postrzegać jedynie przez pryzmat umownej wschodniej flanki NATO. Co więcej cały czas podstawowym pytaniem pozostaje, właśnie w tym kontekście, czy rzeczywiście odpowiednio potrafimy docenić kooperację w ramach nowoczesnego NATO.

Reklama

Nagrania (Nie)bezpieczny świat: czy istnieje miękkie podbrzusze wschodniej flanki NATO? można wysłuchać również w Spotify >>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

Reklama

Tak czy inaczej, jednego możemy być pewni - współcześnie wokół spraw związanych z umowną flanką wschodnią NATO i samym Sojuszem Północnoatlantyckim pokutuje wiele mitów oraz stereotypów, w tym również tych bardzo groźnych, na co dzień wykorzystywanych przez rosyjską propagandę. Dlatego też, tak ważne jest bardzo uważne podejście zarówno do kształtowania się relacji sojuszniczych oraz znaczenia systemu obrony kolektywnej. Tak czy inaczej, same napięcia międzynarodowe nie znikną, więc tym lepiej jest już teraz próbować dokonywać pogłębionej refleksji względem tego jak mocno nasze, polskie bezpieczeństwo zależy od odpowiedniego podejścia do kwestii rozumienia czym jest NATO w XXI w.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

 1. Tani35

  Jaja sobie robicie? Przecież my to widzimy od kilku tygodni Król jest nagi i szkoda go ubierać w jakieś szaty. Najlepsze to było wzmocnienie w Podkarpaciu. Po co wojsko jak bez sprzętu? Wzmocnienie dla organizacji ewakuacji? Rząd PRL głosi co innego Rząd USA co innego. Wielka góra urodziła myszkę? Tzw NATO jest martwe i tego trupa nie obudzi żadne kropidło. Zresztą NATO ma wiele wspolnego z kościołem. Obydwoje wołają o więcej pieniędzy. Nie oferując darczyńcom w zamian nic , poza obietnicami. , Obiecanki cacanki a głupiemu radość,, To jest NATO w AD 2022.

  1. Jurkr

   Tani35 to znaczy ze 35 kopiejek wpada Ci za każdy durny komentarz?

  2. Valdore

   Tani skończ skamlec i walic w gacie ze strachu ze Putin pogoni na pierwszą linie do Donbasu:)

  3. Valdorе

   W 1939 ułan wyposażony w kbks UR był w stanie zniszczyć niemiecki czołg i błyskawicznie wycofać się w las. To jest wypisz wymaluj taktyka dzięki której Talibowie pokonali USA w Iraku i Afganistanie. Niestety po 1945 nasze wojsko dotknęła sowiecka mentalna etiopia, w której tkwimy do dziś.

Reklama