Reklama

Polityka obronna

Błaszczak i Kaczyński na kwarantannie

Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl
Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl

Jak poinformował wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel, wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński miał kontrakt z osobą zakażoną koronawirusem. W podobnej sytuacji znalazł się także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Obaj politycy zostali skierowani na kwarantannę i będą wykonywać swoje obowiązki zdalnie.

"Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, prezes PiS Jarosław Kaczyński zgodnie z zaleceniami GIS — udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych" - poinformował Fogiel. Jak dodał czuje się dobrze, a swoje obowiązki "w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu".

"Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u osoby, z którą miałem kontakt, służby sanitarne wydały decyzję kierującą mnie na kwarantannę. W czasie izolacji będę pracował, podejmował decyzje oraz będę w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Nie mam żadnych objawów choroby" - poinformował za pośrednictwem Twittera szef MON Mariusz Błaszczak.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński objął stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów w rekonstruowanym drugim rządzie Mateusza Morawieckiego 6 października br. W nowym rządzie Kaczyński ma zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa oraz sprawować nadzór i koordynację nad kilkoma resortami siłowymi.

Komentarze