Reklama

Polityka obronna

Jarosław Kaczyński bierze służby, wojsko i sprawiedliwość. Prezes PiS wchodzi do rządu

Fot. Twitter KPRM
Fot. Twitter KPRM

Pogłoski mówiące o tym, że prezes Prawa i Sprawiedliwości wejdzie do rządu potwierdziły się. Jarosław Kaczyński ma otrzymać tekę wicepremiera i jako szef specjalnego komitetu będzie nadzorował resorty sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i administracji oraz obrony narodowej - dowiedział się InfoSecurity24.pl w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Po blisko pięciu latach od przejęcia przez środowisko Zjednoczonej Prawicy władzy, Jarosław Kaczyński wychodzi więc z cienia i wchodząc do rządu bierze w nadzór strategiczne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa resorty.

Jeszcze kilka tygodni temu nikt nie spodziewał się, że zapowiadana rekonstrukcja rządu sprawi, że w skład Rady Ministrów wejdzie Jarosław Kaczyński. Wielu dziwić może już sam fakt, że prezes PiS nie obejmuje teki premiera a wicepremiera, a jeśli dodamy do tego, że będzie on sprawował bezpośredni nadzór nad MSWiA, MON oraz Ministerstwem Sprawiedliwości – rozwiązanie to urasta do rangi bardzo niespodziewanych, choć przyznać trzeba, że o możliwości powstania specjalnego komitetu nadzorującego pracę resortów siłowych mówiło się już od jakiegoś czasu.

Jakie konsekwencje ma wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu i objęcie przez niego nadzorem trzech resortów? Komentarz Dominika Mikołajczyka i Jakuba Palowskiego w serwisie InfoSecurity24.pl >>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

Reklama

Komentarze

    Reklama