Reklama

Polityka obronna

BBN: obecny i byli szefowie spotkają w najbliższy wtorek

BBN
Autor. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Wszyscy byli szefowie BBN przyjęli zaproszenie na spotkanie, które odbędzie się we wtorek; takie spotkania będą się odbywały regularnie - powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera. Jak dodał, wśród tematów rozmowy będzie m.in. sytuacja na granicy z obwodem królewieckim.

Reklama

"Cieszę się, że wszyscy byli szefowie przyjęli zaproszenie na wtorkowe spotkanie do BBN" - powiedział Siewiera o zapowiedzianym w ubiegły czwartek spotkaniu. Jak dodał, "jest wiele bieżących tematów, wokół których potrzebna jest dyskusja odbywająca się ponad podziałami, na uboczu bieżącej polityki". "To chociażby sytuacja na granicy z obwodem królewieckim, rosyjskie groźby eskalacji, możliwa potrzeba dodatkowego wsparcia Ukrainy i ukraińskich uchodźców w okresie zimowym, polityka energetyczna, współpraca unijna i sojusznicza" - wyliczał szef BBN.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Zapowiedział, że "takie i podobne spotkania w BBN będą się odbywały regularnie". "Prezydentowi zależy na konfrontacji różnych punktów widzenia w sprawach bezpieczeństwa" - zapewnił Siewiera. Informując w czwartek w radiu Zet o zaproszeniu na spotkanie swoich poprzedników Siewiera mówił, że ci ludzie, "zarówno z lewej sceny politycznej, jak i z prawej", którzy przez tyle lat mieli szansę obserwować rozwój bezpieczeństwa państwa, mogą wnieść dziś istotny wkład".

Czytaj też

Zaproszenia otrzymali Paweł Soloch, którego Siewiera zastąpił w październiku; Stanisław Koziej - szef Biura za prezydentury Bronisława Komorowskiego; Roman Polko, który był p.o. szefa BBN, gdy prezydentem był Lech Kaczyński; Tadeusz Bałachowicz i Marek Siwiec, którzy szefowali Biuru za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego; oraz Henryk Goryszewski, szef BBN kiedy prezydentem był Lech Wałęsa. Spotkanie ma się odbyć we wtorek przed południem.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama