Reklama

Polityka obronna

Policja testuje mobilne strzelnice

fot. ZM Tarnów
fot. ZM Tarnów

Produkowana przez Zakłady Mechaniczne Tarnów strzelnica kontenerowa była przez tydzień udostępniona Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Stróże prawa mogli testować na niej swoje umiejętności oraz zgłaszać uwagi w zakresie jej funkcjonowaniaPrezentacja odbywała się w ramach szerszego planu zakładającego poznanie opinii użytkowników poszczególnych produktów przedsiębiorstwa. Według zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji insp. Janusza Stępniaka strzelnica z pewnością pomogłaby w realizacji potrzeb szkoleniowych w regionie.

Więcej: Wojskowy kontrakt ZM Tarnów

Na strzelnicy można realizować trening ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia z pistoletów o kalibrze do 11,43 mm oraz pistoletów maszynowych o kalibrze do 9 mm. Oparte na wykorzystaniu sprzętu komputerowego trenażery dają możliwości ingerencji w akcję wyświetlanych scenek, poprzez sposób oddania strzału. - Do realizacji programu treningowego wykorzystywane jest oprogramowanie, pozwalające na zbliżenie symulowanej interwencji do rzeczywistych sytuacji - tłumaczy kierownik Działu Systemów Kontenerowych Zakładów Tomasz Kanarek.

Strzelnica jest przykładem produktu otwartego, którego konfiguracja wciąż się rozwija. Cele mogą być umieszczane w obrotnikach tarcz, można w niej montować wytwornice dymu i stroboskopowe światła, imitujące warunki na miejscu interwencji. Skuteczność szkolenia podnoszą multimedialne trenażery.

Więcej: ZM Tarnów bliżej nieba

Strzelnice użytkują miedzy innymi stróże prawa z Wałbrzycha, Szczecina, Katowic i Tarnowa. Przy wykorzystaniu tego sprzętu trenują także żołnierze z jednostek Wojsk Specjalnych Nil i Formoza oraz pracownicy Izb Celnych. Na zakończonych niedawno Targach Europoltech tarnowska strzelnica uzyskała nominację do nagrody Złota Gwiazda Policji w ramach programu Supernowoczesny.

ZM Tarnów

 
Reklama

Komentarze

    Reklama