PHO tworzy nowy model działalności

31 października 2014, 15:49
Podpisanie umowy pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową a PHO. Fot. PGZ via PHO.
Reklama

Po wniesieniu do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zarząd PHO rozpoczyna prace nad nowym modelem działalności spółki. Polski Holding Obronny objął udziały w podwyższonym kapitale Polskiej Grupy Zbrojeniowej i otrzymał 10 % głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy PGZ – informuje PHO.

Po przekazaniu do PGZ ośmiu spółek Holding zakończył pełnienie roli operatora finansowego i handlowego grupy PHO. Zarząd spółki rozpoczyna prace nad stworzeniem nowego modelu jej działalności. Polski Holding Obronny pozostaje jednak w branży zbrojeniowej i kontynuuje operacje handlowe – podaje PHO.

Do końca bieżącego roku planuje się rozliczenie wzajemnych należności i zobowiązań pomiędzy PGZ i PHO oraz zakończenie współpracy finansowej. Podpisane 15 października pomiędzy obydwoma przedsiębiorstwami porozumienia regulują między innymi rolę PGZ w koordynowaniu realizowanych przez spółki projektów badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Polski Holding Obronny zamierza rozwinąć działalność w obszarze nieruchomości, w tym przez wykorzystanie ich zdolności do generowania stabilnych strumieni przychodów.

PHO osiągnął w III kwartale bieżącego roku zysk netto w kwocie 8,3 mln zł. Zysk ze sprzedaży wyniósł 1,4 mln zł i kształtował się na podobnym poziomie, jak w analogicznym okresie roku ubiegłego. Prognoza przychodów na rok 2014 wynosi 738 mln zł. Planowany wynik ze sprzedaży kształtuje się na poziomie 19,3 mln zł, a wynik netto - 28,1 mln zł.

W związku z umową subskrypcyjną podpisaną 15 października Polski Holding Obronny wniósł do PGZ akcje i udziały 8 spółek, w tym  Mesko SA, PCO SA, ZM „Bumar - Łabędy” SA, PIT – RADWAR SA, Stomil Poznań SA, OBRUM Sp. z o.o., CENZIN Sp. z o.o., CENREX Sp z o.o. PHO objął udziały w podwyższonym kapitale Polskiej Grupy Zbrojeniowej w wysokości około 40 % i otrzymał prawo do wykonywania 10 % głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Grupy.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 21
Reklama
[sic!]
sobota, 1 listopada 2014, 00:25

Polski Monopol Obronny

historyk
piątek, 31 października 2014, 22:56

Najwyższa pora nie nowy model a na fachowców bo obecni doprowadzili do tego, że w rządowym planie restrukturyzacji branży na lata 2007-2012 (str. 11) zaplanowano eksport z Bumar-u w roku 2012 uwaga: 2 MILIARDY zł. a wykonano niecałe 100 milionów zł. jako cała branża, i to jest miara "sukcesów" tej ekipy. Udało im się za to zniszczyć te rynki na których mieliśmy dorobek i możliwości eksportowe. W kierownictwie PeGaZa (zarząd i RN) nie ma NIKOGO kto kiedykolwiek przepracowałby parę lat w fabryce zbrojeniowej i wiedział o co w tym chodzi. Oni tylko zasiadali, byli członkami etc. Doprowadzono do sytuacji, że w Polsce jest tylko 3 (TRZECH) fachowców, którzy mogą ogarnąć ten bałagan i spróbować uratować co tylko się da uratować z branży, jeśli w ogóle jeszcze jest to możliwe. Nie podam nazwisk bo to są bardzo porządni i uczciwi ludzie a na dodatek fachowcy.

szyszka
sobota, 1 listopada 2014, 08:55

cisna sie teraz slowa wyp...ta klike z PO darmozjadow i sprzedawczykow i dorobkiewiczow

wolf
piątek, 31 października 2014, 21:11

Nasi politycy powinni powiedzieć co zamierzają kupić dla polskie armii. Ile sprzętu, jakie kompetencje podnieść. Krótko, ile, kiedy i za ile. Na razie słyszymy że chcą wydać do 2022 130 mld i ja im wierzę,że wydadzą tylko czy oprócz tego że wydadzą pieniądze coś się zmieni. Póki co kolesie obsadzają się na stołkach, zamieniają spółki w holdingi a przetargi im się przesuwają, plany nie są dotrzymywane i widmo "gawrona" straszy na horyzoncie.

ja
piątek, 31 października 2014, 21:11

znów konferencje, spotkania, nagrody, odznaczenia i... nic z tego nie będzie wynikało.

toja
piątek, 31 października 2014, 23:27

Dokladnie o tym samym pomyslalem.

kisiello
poniedziałek, 3 listopada 2014, 00:14

Polski Holding Obronny zamierza rozwinąć działalność w obszarze nieruchomości, w tym przez wykorzystanie ich zdolności do generowania stabilnych strumieni przychodów - Czyli nie będą sprzedawać broni, tylko z czynszu żyć?? na pensje dla prezesów starczy?

Piotr Kraczkowski
piątek, 31 października 2014, 19:24

"PHO tworzy nowy model działalności" - a co, poprzedni nie dobry był?

toja
piątek, 31 października 2014, 23:31

Zmieniaja model aby pokazac, ze cos sie dzieje. Po zmianie modelu bedzie zmiana nazwy i tak wkolko.

Pawel
sobota, 1 listopada 2014, 18:27

Teraz rozloza reszte polskiej zbrojeniowki - bedzie latwo bo to tylko jedna firma z kilkudziesiecioma prezesuniami.Zero konkretow - co projektujemy, co projektujemy.Zenada Panpwie, zenada!!!!

prawda
niedziela, 2 listopada 2014, 15:28

to PHO ma problem a nie zbrojeniowka pozbyli sie spolek corek ktore podtrzymywaly PHO...a teraz bedzie latwiej dobic PHO...przyszlosc PHO to bycie podwykonawca dla HSW

Wojmił
piątek, 31 października 2014, 18:09

nowy model działalności spółki... kolejny krok w gadaniu, planowaniu... nowych modeli uzbrojenia brak...

jened
sobota, 1 listopada 2014, 17:58

Oni tam ciągle coś konsolidują, zmieniają tylko nazwy, a jakości w tym za nic.

gość
sobota, 1 listopada 2014, 17:48

Działają "nasi" że hej! A tym w linku na dole jakoś "kiepsko idzie" http://www.defence24.pl/news_chiny-pozyskaja-5000-rosyjskich-rakiet-kierowanych

ems
sobota, 1 listopada 2014, 15:58

PHO do rozwiązania. Po co to ? Mało mamy urzędników ? Przecież mamy PGZ. Po co dublować i komplikować struktury zarządzania ?

qwas
sobota, 1 listopada 2014, 15:56

Zamiast nowego modelu działalności papierowej spółki polska amia oczekuje: nowego modelu polskiego czołgu podstawowego ,nowego modelu polskiej korwety, nowego modelu rakiety dalekiego zasięgu , nowego modelu drona uderzeniowego itp. itd. mówiąc wprost panowie prezesi przestańcie pieprzyć tylko weźcie się do roboty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anakonda
niedziela, 2 listopada 2014, 12:53

nie no co ty oni sa powolani aby stworzyć nowy model struktur PHO a nie nowe projekty czy jz tam jakies nawet modelowe wersje czolgow OP-ów rakiet zreszta nasi inzynierowie to barany i tak naprawde to nic nie potrafia ani nigdy nie potrafili zrobic i napewno też nie zrobia mimo posiadania nowego modelu dzialalnosci spolki PHO.Zeby cos mialo sens pożytek i podstawy dzialania trzeba cos tam robic tworzyć a tam od lat wielka posucha na produkt a nadmiar reorganizacji i dojenia skarbu panstwa oczywiscie z naszych pieniedzy .Ten jeden milion osiagniety ze sprzedaży na 2013 to na waciki dla sprzataczki nie wystarczy a co dopiero na utrzymanie holdingu nawet zreorganizowanego . Jednym slowem tj g..o zamieszane patykiem ale śmierdzi tak samo

pies
sobota, 1 listopada 2014, 10:01

Wiadomo że są tam ludzie bez kompetencji przydzieleni z klucza politycznego, ale można podejmować właściwe decyzje wykorzystując odpowiednich doradców. Obawiam się że za bardzo pachnie tu świadomym działaniem na szkodę ... Chciałbym byc tak naiwny i wierzyć że oni ,,chcieli dobrze,, Nie chcieli dobrze,a kraj jest w stanie przedrozbiorowym. Tak to widzę

gość
niedziela, 2 listopada 2014, 15:35

Ten jeden milion osiągnięty ze sprzedaży na 2013 to na waciki dla sprzątaczki nie wystarczy a co dopiero na utrzymanie holdingu nawet zreorganizowanego . 80 tyś miesięcznie dla byłego prezesa Krystowskiego a Idzik i reszta pracują za free?

szyszka
sobota, 1 listopada 2014, 08:53

jeden milion ze sprzedazy hehe tosz to szok czy to nie powinno byc ze 100 razy tyle?

hehehehe
niedziela, 2 listopada 2014, 15:24

obstawiam ze to gwozdz do trumny dla PHO...wycyckali ich ze spolek...a teraz latwiej bedzie powiedziec sorry taki mamy klimat d... daliscie przy krabie d...daliscie z WZT dla Indii nic nie umiecie zrobic...teraz Indie zarzadaja kary umownej za niedostarczenie na czas WZT. PGZ nie bedzie placil dlugow PHO ...likwidacja zakladu Labed...Od taki scenariusz sie rysuje

Tweets Defence24