Reklama

Siły zbrojne

Philip Bilden nowym sekretarzem Marynarki Wojennej USA

Fot. U.S. Navy
Fot. U.S. Navy

Jak poinformował w swoim oświadczeniu Biały Dom, Donald Trump nominował na stanowisko sekretarza Marynarki Wojennej Philipa Bildena. Jest to ostatnia z nominacji na stanowiska sekretarzy odpowiadających za zarządzanie rodzajami Sił Zbrojnych.

Jak podano w oświadczeniu, zdaniem Trumpa nominowanie Philipa Bildena na sekretarza marynarki wojennej będzie "właściwym wyborem". Zdaniem prezydenta z jego pomocą uda się rozbudować marynarkę wojenną, zmodernizować jej statki, łodzie podwodne oraz samoloty.

Bilden to funkcjonariusz wywiadu wojskowego armii Stanów Zjednoczonych w latach 1986-1996. Po odbyciu służby, przez 25 lat zajmował się w Hong Kongu prowadzeniem firmy zarządzającej funduszami HarbourVest Partners LLC.

Bilden jest ostanim z sekretarzy Sił Zbrojnych USA nominowanych przez Trumpa. Do tej pory na stanowisko sekretarza Sił Powietrznych został powołany Heather Wilson, a na sekretarza Wojska Lądowych Vincent Viola. Nominacja Bildena będzie musiała zostać zatwierdzona przez Senat (nie zostały jeszcze wyznaczone daty przesłuchań żadnej z wyznaczonych osób). 

Decyzja prezydenta spotkała się z pozytywną reakcją nowego sekretarza obrony gen. Jamesa Mattisa, który w swoim oświadczeniu stwierdził, że ich zdolności przywódcze zdobyte w sektorze cywilnym "wzmocnią gotowość armii".

LG/PAP

Reklama

Komentarze (1)

  1. AWU

    Sekretarzem Lotnictwa jak wskazuje imię jest pani Heather Wilson, b. oficer USAF, pilot, pochodząca z rodziny o wspaniałych tradycjach lotniczych, stypendystka Rhodes'a, była Reprezentant w Kongresie USA.

Reklama