Nowe kompetencje WZE dzięki porozumieniu z Raytheon [Defence24 TV]

14 sierpnia 2019, 07:57

Podpisanie listu podwykonawczego pomiędzy Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi a koncernem Raytheon włącza WZE w globalny łańcuch firm współpracujących z Raytheonem w dziedzinie obronności - mówi w rozmowie z Defence24 TV Damian Gorzelany, wicedyrektor biura zarządzania projektami w WZE S.A. w Zielonce.

W trakcie rozmowy mówi o szansie, jaką dla WZE jest współpraca z amerykańskim producentem. Jego zdaniem pozwoli to WZE na zyskanie nowych kompetencji i dalszy rozwój oraz możliwość rozwijania własnych produktów. Damian Gorzelany podkreśla też, że wejście w łańcuch podwykonawców producenta amerykańskich Patriotów nie było łatwe - firma, która chce nawiązać tego rodzaju współpracę, musi przejść wszechstronny audyt. - Nie każda firma jest w stanie wejść na listę takich dostawców. - stwierdził.

Dr inż. Konrad Markowski, dyrektor biura wdrożeń WZE uważa, że dzięki współpracy z Raytheonem zakłady z Zielonki zwiększą kompetencje technologiczne we wszystkich trzech obszarach, na jakie dzieli się projekt dla amerykańskiego odbiorcy - Pierwsza część to jest obszar konstrukcji mechanicznych, druga część to jest obszar  konstrukcji elektrycznych i elektronicznych, a trzecia część jest to obszar integracyjny - zaznaczył.

Współpraca z Amerykanami wymusza też podnoszenie standardów jeśli chodzi o technologie, jakość organizacji pracy i jakość wytwarzanych produktów. - Zmusza to nas do zastosowania standardów międzynarodowych w obszarze techniki i technologii, które wykorzystuje w chwili obecnej Raytheon. Daje to nam możliwość wejścia na wyższy poziom technologiczny, a w związku z tym doprowadza nas do rozwoju organizacyjnego z punktu widzenia techniki i technologii. - podkreślił.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
tak myślę
piątek, 16 sierpnia 2019, 11:05

Boże! Co za sukces! Pozwolą naszym przylutować elementy elektroniczne na płytce!

Przemek
środa, 21 sierpnia 2019, 12:32

A jak inaczej nasi nauczą się robić co kolejek? Muszą opanować procesy technologiczne nowych produktów organizacje pracy , umiejętności pracy na sprzęcie specjalnych. Tak jak w Chinach inżynier najpierw uczył się w montowniach firm zachodnich 15lat temu dziś jest wysoko cenionym inżynierem w firmach czysto chińskich

Tak myślę
czwartek, 22 sierpnia 2019, 16:27

Problemem jest to, że na więcej nie pozwolą. Nie znasz amerykańskiego biznesu. To IM ma przynosić zyskia nie tobie. Ty masz tylko płacić.

Chris
sobota, 17 sierpnia 2019, 06:08

Może już więcej nie myśl. Będzie z korzyścią dla innych.

R.t
piątek, 16 sierpnia 2019, 19:40

Tu nie masz pojęcia o lutowanie i wymaganiach co do jakości i wytrzymałości.

Tweets Defence24