Reklama

Geopolityka

NATO uruchamia program dla młodych specjalistów [WIDEO]

Fot. NATO
Fot. NATO

Sojusz Północnoatlantycki uruchamia nabór w ramach programu Young Professionals Programme, który skierowany jest do młodych ekspertów. NATO oferuje możliwość zdobycia wyjątkowego doświadczenia. Kto może skorzystać z tego zaproszenia oraz jakie wymogi należy spełnić, aby pracować w strukturach sojuszniczych?

Young Professionals Programme (YPP) to nowa incjatywa skierowana do wykwalifikowanych młodych specjalistów stawiających pierwsze kroki w karierze zawodowej. Program jego uczestnikom pozwoli na zdobycie trzyletniego doświadczenia w trzech różnych instytucjach NATO.

Aby skutecznie odpowiedzieć na obecne i przyszłe wyzwania w sferze bezpieczeństwa Sojusz potrzebuje najlepszych i najjaśniejszych umysłów podkreśla Jens Stoltenberg, Sekretarz Generalny NATO.

Young Proffessionals Programme (YPP) stanowi dla NATO wyjątkową okazję do wykorzystania umiejętności przyszłych liderów, ekspertów oraz osób, które będą w przyszłości wpływały na sferę bezpieczeństwa. To także okazja dla osób młodych, aby wnieść swój wkład dla najpotężniejszego sojuszu. Jeśli spełniasz kryteria, posiadasz wymagane kwalifikacje oraz podzielasz nasze wartości to czekamy na Twoją opinię i zapraszamy do udziału 

Jens Stoltenberg, Sekretarz Generalny NATO

Sześć instytucji cywilnych i wojskowych NATO na terenie Belgii, Luksemburga, Holandii i Stanów Zjednoczonych otwiera swoje drzwi dla osób, które zostaną zakwalifikowane do udziału w programie YPP. Program oferuje 12 różnych obszarów współpracy, w tym stosunki polityczne, cyberbezpieczeństwo, innowacje i nowe technologie, marketing, finanse, prawo oraz inżynierię.

Program jest skierowany do młodych obywateli państwa NATO, którzy ukończyli 21 lat, ukończyli studia wyższe drugiego stopnia i posiadają minimum roczne doświadczenie zawodowe. Uczestnikom programu sojusz proponuje atrakcyjne wynagrodzenie oraz pierwszy krok na drodze do międzynarodowej kariery zawodowej. Według założeń co roku NATO będzie realizowało nabór w ramach kolejnej trzyletniej tury. Każdy z uczestników zostanie przydzielony do trzech kolejnych instytucji i w każdej z nich odbędzie roczny staż. Pozwoli to na poznanie i zrozumienie mechanizmów działania sojuszu, budowę kompetencji oraz zdobycie szerszej perspektywy.

Aktualnie trwa nabór w ramach pierwszej transzy programu. Aplikacje zgłaszać można od 29 kwietnia do 31 maja. Zakwalifikowani kandydaci po spełnieniu wymogów bezpieczeństwa swój udział w programie rozpoczną na początku 2021 roku.

 

Dla kogo jest ten program?

Sojusz Północnoatlantycki poszukuje osób, spełniających następujące wymagania:

  • wykształcenie wyższe – ukończone studia II stopnia;
  • wiek minimum 21 lat;
  • obywatelstwo państwa wchodzącego w skład NATO;
  • roczne doświadczenie zawodowe;
  • zaawansowana znajomość jednego lub dwóch oficjalnych języków NATO (język angielski i/lub język francuski);
  • chęć nauki i rozwoju osobistego i zawodowego;
  • doskonała umiejętność pracy w grupie w środowisku międzynarodowym;
  • wysokie umiejętności językowe i interpersonalne;
  • umiejętności i wiedza;
  • gotowość do pracy w trzech różnych krajach NATO w ciągu trzech lat;
  • wierność zasadom i celom NATO – ochrona wolności i bezpieczeństwa.

Program może być bramą do przyszłej kariery zarówno dla przyszłych politycznych liderów, ekspertów w zakresie bezpieczeństwa, cyberbezpieczeństwa, finansów oraz marketingu. Czy Polacy w pierwszej turze skorzystają z tej możliwości? Czas pokaże czy dzięki udziałowi w tym programie doczekamy się nowych liderów na miarę sekretarza generalnego lub skutecznych menedżerów branży obronnej.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Pikolo

    'pierwszy krok na drodze do międzynarodowej kariery zawodowej' i 'wymaga roku doświadczenia zawodowego'. Albo albo...