Reklama

Siły zbrojne

MON: Nowy symulator dla samolotów C-295M

Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego
Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego

Airbus Defence and Space podpisał umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej dotyczącą sprzedaży symulatora lotu dla samolotów transportowych CASA C295M. Sprzęt ma trafić do 8. Bazy Lotnictwa Transportowego stacjonującej na lotnisku Kraków-Balice przed końcem 2017 roku. 

Airbus Defence and Space podpisał umowę z MON, dotyczącą zakupu kompleksowego symulatora lotu dla samolotów transportowych CASA C295M, eksploatowanych przez Siły Powietrzne. Dostawa urządzenia zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Anonsowana 27 stycznia br. umowa obejmuje także szkolenie instruktorów i personelu Sił Powietrznych obsługującego symulator.

Symulator będzie dostarczony do centrum szkoleniowego mieszczącego się w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie, gdzie stacjonuje 16 samolotów transportowych C295M - obecnie największa flota tego typu samolotów na świecie. Nowy sprzęt ma umożliwić przeszkolenie 40 załóg rocznie. 

Reklama

Komentarze (2)

 1. Bernie

  Hmm... a co z umową podpisaną w 2014 r? http://www.defence24.pl/148248,wojsko-kupilo-symulator-dla-transportowcow-airbus-c-295 Największą flotę C295M ma chyba Egipt (24 szt.)

  1. GI

   Wygląda na to, że raczej podpisali aneks do umowy z 2014. Albo, MON chwali się tegoroczną dostawą zakontraktowanego symulatora, nie wspominając, że kontrakt został podpisany w 2014 przez poprzednią ekipę. Raczej mało prawdopodobne, by nowe symulatory zalegały "na placu" u producenta, a mniej niż rok na wyprodukowanie tak skomplikowanego urządzenia jest nierealne.

 2. box

  Znaczy się dotąd nie mieliśmy symulatora do tych samolotów?

Reklama