Ministrowie obrony Polski i Gruzji o współpracy

10 września 2015, 08:09
Fot. G.Romański/DKS/mon.gov.pl
Defence24
Defence24

Szef MON Tomasz Siemoniak wziął udział w spotkaniu z minister obrony Gruzji Tinatin Khidasheli, podczas którego omawiano między innymi zagadnienia związane ze współpracą dwustronną.

Podczas wizyty gruzińskiej minister w Polsce omawiano między innymi zagadnienia związane z rozszerzeniem współpracy bilateralnej, a także sytuacją w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego – informuje MON.

Rozmowy, prowadzone w środę 9 września, dotyczyły również realizacji postanowień szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Newport, a także planów odnośnie kolejnego szczytu NATO, jaki będzie mieć miejsce w Warszawie w 2016 roku. W ramach wykonania decyzji podjętych w Walii wdrożony zostanie projekt w celu zwiększenia współpracy policji wojskowych obydwu państw.

W wypowiedzi cytowanej przez Polską Agencję Prasową szef MON poinformował, że rozszerzona współpraca z NATO z Gruzją w ramach postanowień ze szczytu w 2014 roku obejmuje także otwarcie centrum szkoleniowego oraz wzmacnianie zdolności wojskowych. Tomasz Siemoniak poruszył również kwestię wspólnych ćwiczeń z żołnierzami z Gruzji.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
rober cik
piątek, 11 września 2015, 07:26

wedlog wielkiego demokraty - saakaszwilego ( poszukiwanego listem gonczym ), gruzja jest obecnie satelita rosji, wiec logicznie polska brata sie z potecjalnym wrogiem... chyba ze saakaszwili nie jest tak naprawde demokrata tylko zlodziejem na soldzie usa, a rosja nie jest naszym NJWIEKSZYM wrogiem...

Tweets Defence24