Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

Żołnierze z Kanady lecą do Polski by pomagać ukraińskim uchodźcom

Fot. Siły Zbrojne Kanady/Facebook

Około stu kanadyjskich żołnierzy odleciało w piątek do Polski, gdzie mają pomagać ukraińskim uchodźcom. Misję, która może zostać zwiększona o kolejnych 50 żołnierzy, zapowiedziała w ostatnich dniach kanadyjska minister obrony Anita Anand.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Kanadyjscy żołnierze będą w Polsce przez dwa miesiące – podała w piątek agencja The Canadian Press, w skład misji wchodzi też grupa medyczna. Będą wypełniać trzy rodzaje zadań. Największa grupa będzie pracować w ośrodkach pomocy Ukraińcom w Polsce. Ma to być ogólna pomoc, w ograniczonym zakresie – pomoc medyczna, a także „pomoc duchowa" - w misji uczestniczą także kapelani. Wojskowym będą pomagać ukraińscy tłumacze.

Czytaj też

Druga grupa zajmie się pomocą w koordynacji pomocy świadczonej przez ponad 100 organizacji humanitarnych. Trzecia grupa będzie pełniła rolę łącznika między polskimi siłami zbrojnymi a kanadyjskim ministerstwem ds. imigracji, uchodźców i obywatelstwa w sprawach dotyczących wyjazdów ukraińskich uchodźców do Kanady.

Czytaj też

Kanada zobowiązała się do przyjęcia tylu ukraińskich uchodźców ilu będzie chciało skorzystać z oferowanego programu pomocy i uproszczonych procedur uzyskiwania trzyletniej wizy oraz pozwolenia na pracę.

Czytaj też

Źródło:
PAP

Komentarze (1)

  1. easyrider

    Do tego nie potrzeba żołnierzy. Żołnierze powinni zająć się szkoleniem nowych ukraińskich żołnierzy i ochotników.

    1. Niezaszczepiony

      A myślisz że co będą robić? To co piszą w prasie ?