Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosjanie chcieli oddać nowoczesny system przeciwlotniczy na złom?

Fot. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Żołnierze rosyjskiego 933. Przeciwlotniczego Pułku Rakietowego próbowali sprzedać na złom elementy swojego sprzętu wojskowego, by uniknąć w ten sposób walki na froncie w Donbasie; „biznesmeni” zostali jednak zdemaskowani - poinformował we wtorek ukraiński wywiad wojskowy (HUR).

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl >

Reklama

"Dowódcy jednej z baterii 933. pułku postanowili unieszkodliwić swój własny sprzęt. Najeźdźcy usunęli elementy sterowania z wozów bojowych Tor-M2U i chcieli sprzedać je w punkcie skupu metali szlachetnych. Rosjan znowu jednak zgubiła chciwość. W punkcie odbioru złomu zaproponowali zbyt wysoką cenę i wdali się w spór z pracownicą, która natychmiast doniosła na "biznesmenów" do tzw. Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego Donieckiej Republiki Ludowej (samozwańczej, kontrolowanej przez Moskwę struktury na wschodzie Ukrainy)" - czytamy w komunikacie HUR.

Czytaj też

"Teraz dowództwo pułku tłumaczy brak elementów elektronicznych rzekomymi stratami w walce, a „biznesmeni" kontynuują służbę w pododdziałach piechoty na pierwszej linii frontu" - przekazał ukraiński wywiad wojskowy.

Reklama

HUR opublikował na swojej stronie internetowej listę kilkudziesięciu rosyjskich oficerów z 933. Przeciwlotniczego Pułku Rakietowego, stacjonującego na co dzień w Millerowie w obwodzie rostowskim, w pobliżu granicy z Ukrainą.

Czytaj też

Doniesienia o niskim morale wojsk najeźdźcy i niechęci wielu żołnierzy z Rosji do walki przeciwko Ukrainie pojawiają się od początku inwazji Kremla, czyli drugiej połowy lutego. "Tych, którzy najbardziej aktywnie żądają odesłania do ojczyzny, (rosyjscy) dowódcy wysyłają na najtrudniejsze odcinki frontu, licząc na ich szybką śmierć" - informował HUR w ubiegłym miesiącu.

Czytaj też

Źródło:PAP

Komentarze (1)

  1. Był czas_3 dekady

    Brakło chłopakom na flaszkę a każdy sposób dobry na znalezienie kasy. Myślę, że jedną z form walki z ruskimi jest ustawienie cystern z gorzałą na rogatkach miast. Zapiliby się sołdaty na śmierć.

    1. biały

      oni po prostu nie chcą walczyć , jak by Polska wypowiedziałą Białorusi wojnę pojechał byś zabijać tam ludzi ??? ja owszem mogę walczyć ale w obronie kraju a nie w celu zajęcia jakiś ziem bo ktoś ma urojenia