Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny, wiadomości

Kadyrowcy tłumią bunt w rosyjskich oddziałach

Fot. Sztab Generalny Ukrainy

Czeczeńscy żołnierze rosyjskiej Gwardii Narodowej, tzw. kadyrowcy, brutalnie zabili trzech rosyjskich wojskowych, którzy odmówili udziału w walkach na Ukrainie, bo nie dostali obiecanego wynagrodzenia - poinformowały we wtorek wieczorem na Telegramie władze obwodu zaporoskiego.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

"Według danych ukraińskiego wywiadu w poniedziałek rosyjscy żołnierze wszczęli bunt w rejonie połohowskim obwodu zaporoskiego. Kadyrowcy rozprawili się z trzema prowodyrami tych działań, gotowymi złożyć broń i wrócić do domu" - przekazano w komunikacie rzecznika zaporoskiej administracji obwodowej Iwana Arefjewa.

Czytaj też

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę (24 lutego) pojawiają się liczne doniesienia o zbrodniach popełnianych przez kadyrowców na ludności cywilnej, m.in. w obwodzie kijowskim i w oblężonym Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy.

Czytaj też

Według szefa obwodu ługańskiego Serhija Hajdaja Czeczeni są też wykorzystywani jako żołnierze tzw. oddziałów zaporowych, powstrzymujących osoby przymusowo zmobilizowane do rosyjskiej armii (m.in. mieszkańców okupowanych terenów Ukrainy) przed dezercją.

Czytaj też

Źródło:
PAP

Komentarze (1)

  1. stary Polak

    no to jak się artyleria rosyjska pomyli i przywali kadyrowcom to będzie to na pewno przypadkowa pomyłka.