Geopolityka

Kadyrow wyznacza nagrody za zabicie kluczowych dowódców ukraińskich

Autor. Twitter

Szef Czeczeńskiej Republiki Ramzan Kadyrow wyznaczył nagrodę w wysokości pół miliona dolarów za zabicie dowódców batalionu „Azow” oraz batalionu im. Dżachara Dudajewa.

Kadyrow opublikował odezwę do czeczeńskich najemników, biorących udział w agresji na Ukrainę u boku Rosjan. Na kanale Telegram zachęcał ich do walki i przede wszystkim do zabicia dowódców batalionu „Azow" oraz batalionu im. Dżachara Dudajewa, wyznaczając za to nagrodę. Kadyrow zaznaczył, że robi to nie jako urzędnik, ale jako „wolontariusz w imieniu patriotów Rosji, takich samych wolontariuszy, którzy mają możliwości finansowe i którzy wyrazili chęć zapłaty 500 tysięcy dolarów za głowę każdego dowódcy".

Reszta wystąpienia Kadyrowa miała dotyczyć sukcesów „czeczeńskich sił specjalnych" pod dowództwem Husajna Mieżydowa, które mają „nadal odnosić sukcesy w operacjach ofensywnych przeciwko Banderze". Według Kadyrowa „na samo pojawienie się naszych bojowników hitlerowcy rzucają się do ucieczki całymi pułkami, jeśli oczywiście mają czas".

Szef Czeczenii nie wspomniał ani słowem, że kilka dni wcześnie pod Kijowem Ukraińcy nie tylko nie uciekali, ale rozbili oddział czeczeńskiej gwardii zabijając jego dowódcę, generała Magomeda Tuszajewa.

Czytaj też

Komentarze (8)

 1. KÓKÓŁKA

  Każda chwila ma swą datę ważności

 2. Tani35

  Z tego co na necie to Czeczeni mają dużo wiecej sukcesów. Zdobyli pod Kijowem Główną Siedzibę Sił Specjalnych Ukrainy plus Elektrownię Atomową czyli obiekt strategiczny. I ciekawostka ich Dowódcy nie siedzą z tyłu tylko walczą na 1 linii. To ewenememt chyba światowy. Po naszym d-cy Gromu tego nie widać. Jeśli nie mam racji to przepraszam.

  1. Kamil

   Tani35 - posiadasz już parę onuc czy dopiero masz zamiar je nabyć?

  2. HeHe

   Kamil - zwracam uwagę na to, że banderowcy jak najbardziej używali onuc a więc skoro Taniego35 namawiasz do ich nabycia to dlaczego nie dasz mu pary z zapasów swojej sotni..

 3. ito

  Nie do "czeczeńskich najemników" tylko do czeczeńskich żołnierzy. Odkąd Czeczeńcy połapali się, że Dudajewy i podobni im "czeczeńscy patrioci" widzą Wolną (od Ruskich) Czeczenię jako kalifat stoją murem za Ruskimi. Metoda bandycka, nieobca rządowi w Kijowie (patrz śmierć "Motoroli" chociażby), może okazać się bardzo skuteczna. Zwłaszcza jeśli skuszą się Ukraińcy.

  1. Valdore

   Ito, to własnie klan kadyrowa i drugi zdradzili Czeczenów i przeszli na stronę Rosji wiec daruj sobie wychwalanie tej bandy zbrodniarzyi morderców od Kadyrowa. Ale jak widać prawda boli że tak skowyczesz.

 4. Obserwator XYZ

  W walkach na Ukrainie uczestniczy pułk, dawniej 248. Specjalny Batalion Zmotoryzowany Siewier (Północ), który jest częścią 46. Samodzielnej brygady do zadań operacyjnych Rosgwardii. Jednostka ma siedzibę w Czeczenii i liczy około 15 tys. żołnierzy, wcześniej nie brała udziału w konfliktach zbrojnych poza Kaukazem, Conflict Intelligence Team, grupa zajmująca się analizą informacji typu open-source, zidentyfikowała wchodzący w kład tego pułku konwój, który składa się z kilkudziesięciu pojazdów wojskowych, w tym transporterów opancerzonych BTR-80, samochodów terenowych Tigr i ciężarówek opancerzonych Ural. Tzw. kadyrowcy mają za zadanie zajmowanie ważnych obiektów wojskowych i cywilnych oraz zwalczanie ukraińskich grup dywersyjno-sabotażowych. Jedną z bardziej spektakularnych akcji było opanowanie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej...

  1. Obserwator XYZ

   Proponowałby dowiedzieć się czegokolwiek na temat pułku, a wcześniej tzw. batalionu ochotniczego Azow. Dopiero wtedy możemy dalej podyskutować, tylko i wyłącznie w merytoryczny sposób oczywiście....

  2. Ech

   Azów - faszystwski batalion każdy wie. A jednak pragatyczny. Współpracuje z Żydami ukraińskimi (przynajmniej puki co)

  3. mk8888

   Zdajesz sobie sprawę że wyrastasz na naczelną onuce na forum? Jedyny udokomentowany sukces kadyrowcow to zdobycie szpitala psychiatrycznego i zaminowanie go a elektrownie zdobyli rosjanie pozniej im przekazali.Ta banda ma zastraszac i robic brudna robotę.Azow- nie obchodzi mnie ze tam sa elementy powtarzam elementy faszystowskie ważne że ruscy dostaja sraczki jak jest mozliwosc ze dostana sie do nich do niewoli.Jesli chcesz wyskoczyc z newsem ze jest grupa fanow Dirlingera to daruj sobie od paru lat sa po za Azowem.Wiem jedno Azowcy się nie poddadza wiec w Mariupolu będzie jatka obustronna.

 5. Tani35

  Ten Azow to ma przejebane jak w ruskim banku Dosłownie i w przenośni. Szybko go zobaczymy w Przemyślu. Poznamy po tatoo Z kobietami i dziećmi szło im lepiej

 6. VisMajor

  Witam.. A kimże jest Szef Czeczeńskiej Republiki Ramzan Kadyrow? Chyba takim samym zbrodniarzem jak Władimir Putin. Kadyrow a czy w ogóle stać Cię na pół miliona dolarów za każdą głowę Ukraińskich i czeczeńskich dowódców? A czy w ogóle wiesz o tym, że kilka dni wcześniej pod Kijowem Ukraińcy nie tylko nie uciekali, ale rozbili oddział czeczeńskiej gwardii zabijając jego dowódcę, generała Magomeda Tuszajewa.?

 7. Lunatyk

  Ruscy się boją tego Azow’a jak piekła.

  1. JAGODA

   Bo u nas byli szkoleni w 2015 i 2016 roku we Wrocławiu.

 8. Andreas

  Świat Zachodni powinien też wystawić list gończy oraz wysoką nagrodę za głowy Putina, Łukaszenki oraz Kadyrowa. Amen.