Reklama

Wojna na Ukrainie

Holenderska żandarmeria wojskowa pojedzie na Ukrainę w celu zbadania zbrodni rosyjskich

Autor. Koninklijke Marechaussee/Facebook

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy żandarmerii wojskowej (Koninklijke Marechaussee) wyjedzie wkrótce na Ukrainę, aby pomoc w śledztwie w sprawie zbrodni wojennych Rosji. O tym fakcie poinformowała Holenderska Agencja Prasowa (ANP), powołując się jednocześnie na swoje źródła we władzach.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl >

Reklama

ANP informuje, że rząd chce, aby zebrać jak najszybciej przykłady rosyjskich zbrodni wojennych popełnionych na Ukrainie.

Czytaj też

Informatorzy agencji wskazują, że szybkie działania po zestrzeleniu w 2014 r. przez prorosyjskich separatystów samolotu Malaysia Airlines nad wschodnią Ukrainą, pomogły zgromadzić „ogromną wiedzę w dziedzinie medycyny sądowej".

Reklama

Jak podaje ANP żandarmi wojskowi będą pracować w różnych miejscach, w których dochodziło do zbrodni. Mają pozostać kilka tygodni i pomogą zbierać dowody dla Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze.

Czytaj też

Jak przypominają niderlandzkie media MTK wszczął już śledztwo w sprawie rosyjskich przestępstw wojennych na Ukrainie.

Rząd premiera Marka Ruttego od początku wspiera dochodzenia w tej sprawie. „Holandia nie spocznie, dopóki wszystkie przestępstwa wojenne nie zostaną zbadane, a osoby odpowiedzialne za nie będą ścigane" – mówił niedawno Rutte.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. andys_2

    Niech pojada również na Donbas. Tm popełniono mnóstwo zbrodni od 2014r.

    1. Chyżwar

      Trudna sprawa, bo rosjanie, którzy popełniali te zbrodnie ich tam nie wpuszczą.

Reklama