Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

Generał Dwornikow mianowany na dowódcę wojsk inwazyjnych na Ukrainie

Fot. Mil.ru

Moskwa zreorganizowała dowodzenie swoimi wojskami na Ukrainie i powierzyła główne dowództwo generałowi Aleksandrowi Dwornikowowi, który walczył w Syrii - podała BBC. Jego głównym zadaniem ma być poprawa koordynacji działań rosyjskich wojsk.

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

"Rosja zreorganizowała dowództwo swoich sił na Ukrainie i teraz dowodzi nimi generał, który ma duże doświadczenie w operacjach bojowych w Syrii" - cytuje BBC zachodniego urzędnika państwowego, zachowującego anonimowość.

Czytaj też

"Ten dowódca ma duże doświadczenie w rosyjskich operacjach w Syrii. Dlatego oczekuje się, że ogólne dowodzenie rosyjskimi wojskami i kontrola nad nimi ulegną poprawie" - podkreśla BBC.

Czytaj też

Według źródła, Rosja nadal będzie starała się osiągnąć jakiś sukces na Ukrainie przed 9 maja.

"Ukraińska Prawda" przypomina, że Dwornikow w 2016 roku otrzymał tytuł "bohatera Federacji Rosyjskiej". Od 2000 do 2003 roku służył w Północnokaukaskim Okręgu Federacji Wojskowej Rosji jako szef sztabu, a później w Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych, która brała udział w obu wojnach czeczeńskich.

Czytaj też

Źródło:
PAP

Komentarze (1)

  1. Vixa

    Przecież on nie ma na to wszystko zdrowia.... Najdalej za miesiąc zejdzie "z przyczyn naturalnych" i będzie na kogo zwalić winy.