Reklama

Siły zbrojne

Kim Dzong Un w szpitalu i bez władzy?

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, Fot. Zennie Abraham / Flickr.com / CC 2.0.
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, Fot. Zennie Abraham / Flickr.com / CC 2.0.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un według CNN ma znajdować się „w poważnym stanie” po przebyciu operacji serca. Sieć telewizyjna powołuje się tu na anonimowego przedstawiciela rządu USA. Wiadomości tej nie potwierdziły jednak inne źródła w Seulu.

Rząd Korei Południowej poinformował, że bada te doniesienia i nie może na razie ich potwierdzić. Anonimowe źródła w Seulu twierdzą, że stan zdrowia Kim Dzong Una nie jest aż tak poważny. Rzecznik południowokoreańskiego rządu 22 kwietnia stwierdził, że kraj nie odnotował żadnych podejrzanej lub nadzwyczajnej aktywności za północną granicą.

Z kolei cytowane przez agencję AP anonimowe źródło w amerykańskiej administracji stwierdza, że Biały Dom był świadomy doniesień o rzekomo ciężkim stanie zdrowia Kima, ale nie jest w stanie potwierdzić tych informacji.

Natomiast według dziennika „Daily NK”, powołującego się na anonimowe źródła, Kim Dzong Un poddał się w stolicy Korei Północnej Pjongjangu operacji serca i jego stan poprawia się.

Warto zauważyć, że najnowsze spekulacje na temat stanu zdrowia koreańskiego dyktatora pojawiły się, ponieważ nie pojawił się on 15 kwietnia na arcyważnych uroczystościach poświęconych założycielowi Korei Północnej Kim Ir Senowi.

Cytowany przez agencję AP ekspert Czeong Seong-Czang podkreślna, że ewentualne problemy zdrowotne Kima nie muszą być związane z poważnymi zawirowaniami w Pjongjangu, ponieważ w ostatnim czasie i tak coraz większe wpływy przejmowała siostra dyktatora - Kim Jo Dzong.

PAP/PJ

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (7)

 1. Japonesa

  Czyżby grypa z wahan dopadła Koreę? tam parę milionów ludzi ma kwarantanne

 2. RedzawszeiwszędzieBAD

  Władza i szpital to Kim! Zaraz Rocket Man odpali sylwestrowe rakietki w maju i znowu będziemy wiedzieć, że żyje. Swoją drogą, tu do was Młodzi się zwracam, każda komuna tak samo kończy, bo to zbrodniczy i antyludzki system udający dobroć dla wszystkich.

 3. dottore

  w którym członku stracił władzę?

 4. Robert

  Być może Kim Dzong Un jest w "poważnym stanie i znajduje się w szpitalu"? Ale jeszcze za wcześnie, aby spekulować na temat przyszłości Korei Północnej i ewentualnego następcy.

 5. chateaux

  W razie czego i tak wszystko pozostanie w dynastii.

  1. mac

   a on ma potomka? może tylko sprawdza, kto z wiernych się wychyli z zamiarem przejęcia władzy?

  2. Grzyb

   Co masz na myśli? Dorosłego syna nie ma. Wujka kazał rzucić na pożarcie psom a pierwszą żonę za szerzenie pornografii skazał na rozstrzelanie z działka przeciwlotniczego. Jego kuzyna dwie agentki otruły gdzieś tam na lotnisku w Azji. Zdaje się, że na Najwyższym Przywódcy kończy się dynastia....

  3. mac

   się adoptuje potomka jak będzie trzeba....albo nagle się odnajdzie w jakiejś górskiej wiosce?

 6. Błaszczak musi odejść

  Ciekawe czy się do wyborów szykują?

  1. Kot Prezesa

   Kolega ma bardzo ciekawy Nik

 7. Jerzy

  I tak łańcuszek fake news , jest powielany. Z Putinem miało być jeszcze gorzej ? Te gazety I TV to już byle co wymyślają ? Prima aprilis jest 1.04....

Reklama