Reklama

Siły zbrojne

Kim Dzong Un w szpitalu i bez władzy?

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, Fot. Zennie Abraham / Flickr.com / CC 2.0.
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, Fot. Zennie Abraham / Flickr.com / CC 2.0.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un według CNN ma znajdować się „w poważnym stanie” po przebyciu operacji serca. Sieć telewizyjna powołuje się tu na anonimowego przedstawiciela rządu USA. Wiadomości tej nie potwierdziły jednak inne źródła w Seulu.

Rząd Korei Południowej poinformował, że bada te doniesienia i nie może na razie ich potwierdzić. Anonimowe źródła w Seulu twierdzą, że stan zdrowia Kim Dzong Una nie jest aż tak poważny. Rzecznik południowokoreańskiego rządu 22 kwietnia stwierdził, że kraj nie odnotował żadnych podejrzanej lub nadzwyczajnej aktywności za północną granicą.

Z kolei cytowane przez agencję AP anonimowe źródło w amerykańskiej administracji stwierdza, że Biały Dom był świadomy doniesień o rzekomo ciężkim stanie zdrowia Kima, ale nie jest w stanie potwierdzić tych informacji.

Natomiast według dziennika „Daily NK”, powołującego się na anonimowe źródła, Kim Dzong Un poddał się w stolicy Korei Północnej Pjongjangu operacji serca i jego stan poprawia się.

Warto zauważyć, że najnowsze spekulacje na temat stanu zdrowia koreańskiego dyktatora pojawiły się, ponieważ nie pojawił się on 15 kwietnia na arcyważnych uroczystościach poświęconych założycielowi Korei Północnej Kim Ir Senowi.

Cytowany przez agencję AP ekspert Czeong Seong-Czang podkreślna, że ewentualne problemy zdrowotne Kima nie muszą być związane z poważnymi zawirowaniami w Pjongjangu, ponieważ w ostatnim czasie i tak coraz większe wpływy przejmowała siostra dyktatora - Kim Jo Dzong.

PAP/PJ

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.