Greckie wsparcie dla Ukrainy w drodze do NATO i UE

5 lipca 2021, 15:02
gr ue
Fot. MSZ Grecji
Reklama

Grecja wspiera Ukrainę na jej drodze do NATO i Unii Europejskiej - oświadczył w poniedziałek w Kijowie szef greckiego MSZ Nikos Dendias po rozmowach ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Dmytrem Kułebą.

"Będziemy popierać Ukrainę w jej wstąpieniu do UE, do NATO. Możemy stać się idealnym sojusznikiem Ukrainy w UE" - podkreślił podczas konferencji prasowej w Kijowie Dendias.

Minister dodał, że Grecja jest zainteresowana rozwojem stosunków z Ukrainą - pisze agencja Interfax-Ukraina.

Grecja popiera ukraiński wybór dołączenia do NATO - wskazał Dendias. "I pracujemy nad precyzyjnym przestrzeganiem środków bezpieczeństwa, jeśli chodzi o Ukrainę, w szczególności z udziałem naszej marynarki wojennej na Morzu Czarnym" - dodał.

"Jeszcze jeden kraj UE i NATO poparł wstąpienie Ukrainy (do tych organizacji)" - pisze portal Dzerkało Tyżnia, relacjonując wypowiedź greckiego ministra.

Przypomina w tym kontekście, że 5 maja prezydenci Polski i Ukrainy Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski podpisali deklarację w sprawie europejskiej perspektywy dla Ukrainy. W marcu analogiczną deklarację Ukraina podpisała z Litwą - zauważa Dzerkało Tyżnia.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
Sailor
wtorek, 6 lipca 2021, 09:25

Czy to sie pracownikom Olgino podoba czy nie to Ukraina będzie w UE i NATO. Chociaż droga daleka. Ale przypomnijmy sobie gdzie była Polska w 1989 roku?

Kiks
wtorek, 6 lipca 2021, 12:19

Za 20-25 lat? Oni przespali swój moment i przez wewnętrzne kłótnie. Polska nigdy nie była zsowietyzowana. Ukraina zaś jest przeżarta sowietyzacją. Prawdopodobnie nigdy nie uda się wyrugować ruskiej agentury z ich szeregów.

czarno to widzę
poniedziałek, 5 lipca 2021, 18:59

Grecja wspiera potencjalnego sojusznika Turcji...

A czemu?
wtorek, 6 lipca 2021, 11:14

Nie sądzę, żeby Ukraińcy chcieli Grekom zrobić wjazd na chatę.

poniedziałek, 5 lipca 2021, 20:27

To tylko kurtuazyjne gadanie.

czas się przyzwyczaić
wtorek, 6 lipca 2021, 12:26

Chciałbyś...

za wcześnie, żeby się przyzwyczaił
wtorek, 6 lipca 2021, 21:51

Bez wątpienia by chciał...

Tweets Defence24