Reklama

Geopolityka

Wojsko aresztowało prezydenta, premiera i ministra obrony Mali

Zdjęie ilustracyjne. Fot: U.S. Air Force
Zdjęie ilustracyjne. Fot: U.S. Air Force

Wojsko w Mali aresztowało w poniedziałek prezydenta, premiera i ministra obrony tymczasowego rządu - poinformowały źródła dyplomatyczne i rządowe w tym kraju. Do aresztowań doszło wkrótce po tym, jak w gabinecie nastąpiły zmiany personalne. GoodWrite.pl v0.44.2 Poprawność zdań Trudność zdań Zgłoś uwagi zdań: 0 słów: 0 znaków: 0

Jak podaje Reuters, prezydent Ba N'Daou, premier Moctar Ouane i minister obrony Souleymane Doucoure zostali zabrani do bazy wojskowej w Kati niedaleko stolicy Bamako.

W składzie nowego gabinetu nie znalazł się m. in. minister spraw wewnętrznych i minister obrony. Nie podano przyczyn ich usunięcia. Zdaniem Associated Press zmiany w rządzie mogą świadczyć o podziałach wewnętrznych.

Rząd tymczasowy utworzony po przewrocie wojskowym, który nastąpił dziewięć miesięcy temu, ma przygotować nowe wybory zaplanowane na luty przyszłego roku.

Misja ONZ w Mali (MINUSMA) zaapelowała w poniedziałek o "natychmiastowe i bezwarunkowe" uwolnienie prezydenta i premiera. We wpisie na Twitterze podkreślono, że "ci, którzy przetrzymują przywódców kraju będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny". 

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama