Reklama

Geopolityka

Walka z terroryzmem. Polskie rozwiązania a francuskie doświadczenia

Fot. Claude Truong-Ngoc, licencja CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org
Fot. Claude Truong-Ngoc, licencja CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się wyjątkowa publikacja, której autor mierzy się z problemem walki z terroryzmem, dokonując przy tym próby zestawienia istniejących polskich rozwiązań antyterrorystycznych z bogatym zasobem doświadczeń, właśnie w tym aspekcie, jakie istnieje po stronie państwa francuskiego. Książka jest do kupienia w Sklepie Defence24.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat w Unii Europejskiej zatrzymano blisko 10 000 osób podejrzanych o działalność terrorystyczną oraz udaremniono 2000 ataków. Gdy dochodzi do zamachu, w jednej chwili przestają istnieć tradycje, wartości i idee, które ludzie kultywują każdego dnia. Ważne staje się to, aby przetrwać w tym trudnym czasie, a następnie udoskonalić struktury bezpieczeństwa. Nie sposób w pełni scharakteryzować profilu terrorystów i zatrzymać wszystkich, unikając kolejnych zamachów, ale możliwe jest usprawnienie systemu walki z terroryzmem w Europie. W niniejszym opracowaniu przedstawiono najskuteczniejsze metody i sposoby przeciwdziałania terroryzmowi na podstawie doświadczeń najbardziej atakowanego członka UE w XXI wieku – Francji oraz rozwiązań wykorzystywanych w państwie, które jest wschodnią granicą NATO i UE – Polsce.

Autor książki, dr Aleksander Olech, jest Dyrektorem Programu Bezpieczeństwa Europejskiego w Instytucie Nowej Europy. Doktor Olech jest absolwentem Europejskiej Akademii Dyplomacji. Doświadczenie badawcze zdobywał m.in. na Université Jean Moulin Lyon 3, Instytucie Stosunków Międzynarodowych w Pradze, Instytucie Wspierania Pokoju i Zarządzania Konfliktami w Wiedniu, NATO Energy Security Centre of Excellence w Wilnie oraz Baltic Defence College w Tartu. Stypendysta OSCE & UNODA Peace and Security oraz Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Jego główne zainteresowania badawcze to terroryzm, międzynarodowa współpraca na rzecz bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej oraz rola NATO i UE w środowisku zagrożeń hybrydowych.

Książka jest do nabycia w Sklepie Defence24

image
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama