Reklama

Geopolityka

"Rosja to Putin, bez Putina nie ma Rosji"

Fot: kremlin.ru
Fot: kremlin.ru

Należy zrobić wszystko, by Władimir Putin pozostał prezydentem Rosji „najdłużej, jak to możliwe”. Jest on obecnie „najsilniejszym politykiem na świecie” - powiedział przewodniczący niższej izby parlamentu Rosji, Dumy Państwowej, Wiaczesław Wołodin.

"Wszyscy musimy uczynić wszystko, by pozostał on naszym prezydentem najdłużej, jak to możliwe. Przy nim Rosja stanie się jeszcze silniejsza, ludzie będą żyć lepiej, bez wstrząsów i wojen" - powiedział Wołodin agencji TASS w poniedziałek wieczorem. Zapewnił też, że obecny prezydent jest jednym z jego ulubionych polityków.

Wołodin, były wiceszef administracji (kancelarii) prezydenta Rosji, kieruje Dumą Państwową od 2016 roku. Przed kilkoma laty media nagłośniły jego słowa podczas spotkania eksperckiego, gdy przekonywał, że "jeśli jest Putin, to jest i Rosja, a jeśli nie ma Putina - to nie ma Rosji".

Na mocy przyjętych w zeszłym roku poprawek do konstytucji Władimir Putin będzie mógł po zakończeniu swej obecnej kadencji prezydenckiej w 2024 roku dwukrotnie stanąć do wyborów, a więc pozostać na tym urzędzie do 2036 roku.

image
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama