Geopolityka

Prezydent Duda: "Bardzo duży potencjał drzemiący w polsko-jordańskiej współpracy przemysłu obronnego"

Fot. Andrzej Hrechorowicz/Kancelaria Prezydenta
Fot. Andrzej Hrechorowicz/Kancelaria Prezydenta

Dostrzegam bardzo duży potencjał drzemiący w polsko-jordańskiej współpracy przemysłu obronnego - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia seminarium na temat współpracy przemysłów zbrojeniowych w Ammanie.

Jak podaje Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda z małżonką przybyli w sobotę do Ammanu. W programie podróży do Jordanii przewidziano między innymi spotkanie z królem Abdullahem II i z hierarchami Kościołów oraz wizytę w zakładach zbrojeniowych KADDB pod Ammanem. 

Dostrzegam bardzo duży potencjał drzemiący w polsko-jordańskiej współpracy przemysłu obronnego (...) Szczególnie dzisiaj, gdy odradza się rywalizacja geopolityczna między wielkimi mocarstwami, która skutkuje coraz to nowymi ogniskami zapalnymi na świecie. Kwestia zapewnienia obywatelom i państwom bezpieczeństwa ma charakter podstawowy

prezydent RP Andrzej Duda

W trakcie otwarcia seminarium dotyczącego współpracy przemysłów obronnych Polski i Jordanii prezydent stwierdził między innymi, że kwestia zapewnienia bezpieczeństwa ma szczególne znaczenie w obecnej sytuacji międzynarodowej. Zaznaczył też, że dostrzega "bardzo duży potencjał" w kooperacji przemysłów zbrojeniowych obu państw.

Czytaj więcej: Kownacki: Polska zmodernizuje posowiecki sprzęt na eksport. Finansowanie zakupów dla armii zabezpieczone

Z prezydentem przyjechali m.in. prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko i przedstawiciele innych polskich przedsiębiorstw przemysłu zbrojeniowego. W wizycie towarzyszy prezydentowi m.in. szef BBN Paweł Soloch. 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.