Reklama

Geopolityka

Pelosi odwiedzi Armenię w weekend

Autor. Nancy Pelosi/Twitter

Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi złoży w weekend wizytę w Armenii i spotka się z premierem Nikolem Paszynianem - podał w czwartek portal Politico. Wizyta ma na celu okazanie wsparcia dla kraju zaangażowanego w konflikt z Azerbejdżanem.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Jak informuje portal, Pelosi odwiedzi Armenię razem z inną demokratyczną kongresmenką Jackie Speier, która ma ormiańskie korzenie. Obie reprezentują Kalifornię, z największym skupiskiem ormiańskiej diaspory w USA.

Czytaj też

W planach jest spotkanie z premierem Nikolem Paszynianem i innymi przedstawicielami władz w Erywaniu. Wcześniej, w piątek Pelosi odwiedzi Berlin w ramach spotkania przewodniczących parlamentów państw G7 i spotka się z kanclerzem Olafem Scholzem.

Reklama

Wizyta spikerki będzie już jej trzecią podróżą w miejsce będące w centrum geopolitycznych napięć. Wcześniej odwiedziła też Kijów i Tajpej na Tajwanie.

Czytaj też

Do wizyty dochodzi na tle wznowionych walk między Armenią i Azerbejdżanem i wkroczenia wojsk Azerbejdżanu na terytorium Armenii oraz gwałtownych protestów w Erywaniu po tym, jak Paszynian zasygnalizował gotowość do uznania integralności terytorialnej Azerbejdżanu.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama