Reklama

Geopolityka

Niger: atak dżihadystów. Nie żyje 14 osób

Fot. NigerTZai/Wikimedia/CC BY-SA 4.0
Fot. NigerTZai/Wikimedia/CC BY-SA 4.0

Co najmniej 14 osób zginęło w ataku dżihadystów w Banibangou, miejscowości położonej w zachodniej części Nigru tuż przy granicy z Mali - poinformowały władze Nigru.

"Dziewięć ofiar zaatakowano na polu, trzy w wiosce, zaś dwie wracały z pola do domów. Jedną osobę ranną ewakuowano do szpitala w Niamey" - sprecyzował resort spraw wewnętrznych.

Sprawcy poniedziałkowego ataku nie zostali jeszcze zidentyfikowani. Według rządowych informacji byli uzbrojeni i przemieszczali się na motocyklach.

Okolice Banibangou są często atakowane przez uzbrojonych napastników, których uważa się za radykalnych islamistów. 24 czerwca w sąsiedniej miejscowości Tondikiwindi zastrzelono 19 osób.

Banibangou leży w regionie Tillaberi, przy granicach Nigru z Burkiną Faso i Mali. Obszary te zagrożone są działaniami dżihadystów powiązanych z Al-Kaidą i Państwem Islamskim. Z tego powodu w ramach współpracy państw z grupy G5 Sahel (Mauretania, Mali, Burkina Faso, Niger i Czad) rozlokowano tam 1,2 tys. żołnierzy czadyjskich.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama